SPES znaczy: Nadzieja!

SPES znaczy: Nadzieja!

Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych SPES zaprasza rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, do składania wniosków o przyznanie stypendium. Wnioski przyjmowane są do dnia 28 lutego 2013 roku, wyłącznie w postaci elektronicznej. Szczegółowe informacje na temat zasad programu pomocy dzieciom oraz sposobu składania wniosku zamieszczono na stronie www.spes.org.pl w dziale Oferta Pomocy. Więcej o akcji na www.dla-dzieci.spes.org.pl. Kontakt ze stowarzyszeniem: tel. 32 205 38 80 e-mail spes@spes.org.pl

Grzegorz Sikora, dyrektor programów Stowarzyszenia SPES: – Prosimy wszystkich o pomoc w dotarciu do najbardziej potrzebujących rodzin. Przyjęliśmy, iż zakwalifikowane przez nas rodziny uzyskają stypendium w wysokości 500 zł przez okres jednego roku. Dla naszych stypendystów będzie to 12 miesięcy pewności, iż w budżecie rodziny znajdzie się ściśle określona kwota pomagająca zabezpieczyć bieżące potrzeby rodziny. Skrupulatna weryfikacja rodzin uzyskujących stypendium ma odbywać się na podstawie dokumentacji medycznej oraz potwierdzającej trudną sytuację materialną.

Marek Plura: – Właściwie jestem pracownikiem socjalnym Stowarzyszenia SPES urlopowanym do pełnienia funkcji posła. Pracując właśnie w tej organizacji nauczyłem się wiele o lukach i barierach w prawie, które przeszkadzają w samodzielnym życiu i z tej wiedzy korzystam starając się poprawiać prawo… Ale zrozumiałem też, że nie uda się nigdy napisać ustawy przewidującej wszystkie życiowe dramaty, dlatego tak ważne są nasze codzienne reakcje na nieszczęście, jakie dostrzegamy wokół siebie, dlatego tak ważne są organizacje gotowe do szybkiej, nieurzędniczej, a zarazem fachowej pomocy. SPES do takich właśnie należy. Dlatego tak ważne jest przekazanie informacji o możliwej pomocy rodzinom, które żyją gdzieś wokół nas i dzięki nam mogą uzyskać pomoc. Taka informacja może być dla nich bezcenna, ale ważne są też pieniądze. Nie każdego z nas stać na sponsorowanie ludzi w potrzebie, ale każdego obywatela powinno być stać na wrażliwość w tym obszarze. My wszyscy ją mamy! Wystarczy tylko o niej pamiętać wypełniając roczne rozliczenie podatkowe.

Każdy, bez wydatku finansowego, inwestując tylko swoją dobrą wolę i chwilę uwagi, może pomóc biednym rodzinom najbardziej chorych dzieci przekazując 1% swojego podatku Stowarzyszeniu SPES – ściśle na ten cel. Wystarczy w deklaracji podatkowej w polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku” wpisać numer KRS: 00000 14574, a w polu „Cel” wpisać: Dla dzieci.
Puma

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również