„Spotkanie z dźwiękiem w przestrzeniach nieoczywistych”

Instytut Grotowksiego, TIFF Collective i Bulvary zapraszają na koncert, otwartą sesję warsztatową i oprowadzanie po wystawie, 30 września we wrocławskich Bulvarach. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

17.00 Wystawa „Camera Apocrifa“, oprowadzanie kuratorskie Magdy Mądrej
Camera Apocrifa zadaje pytanie o względność poczucia zaspokojenia i niespełnienia. Widoczne na obrazach i fragmentarycznie odbite w obiektach ciało przestaje być „więzieniem duszy”, staje się symbolem przemiany, której symptomem jest pragnienie. „Pokój o niejednoznacznej autentyczności”, do którego zostajemy zaproszeni, plasuje się pomiędzy odniesieniami a ponownymi zawłaszczeniami. Możemy tam doświadczyć projekcji pożądań, afirmacji dysonansu i organicznego budowania duchowości albo/oraz po prostu pomyśleć o/zaznać przyjemności.
Więcej: https://tiff.wroc.pl/tiff-open/camera-apocrifa-laurent-fiorentino/

18.00 Biosonologia – terapia dźwiękiem. Otwarta sesja
Terapia dźwiękiem, oparta na stymulacji ciała falami o bardzo precyzyjnych częstotliwościach, znajdujących przełożenie na sposób funkcjonowania poszczególnych organów ciała, w tym mózgu.
Wibracyjny charakter dźwięku oferuje potężne narzędzie zdolne uruchomić odpowiedź na poziomie organicznej świadomości, przygotowując tym samym cały organizm do psychofizycznego wyrównania w kierunku homeostazy, otwierając dostęp do naszych najgłębszych zasobów wraz z możliwością samoleczenia i kompensacji czynników stresowych.
Więcej: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/biosonologia/

19.00 Wtargnięcia. Koncert Aleksandry Koteckiej
Muzyczne przenikanie sakralnej muzyki prawosławnej do przestrzeni nieoczywistych. Odkrywanie sakralności tam, gdzie jej na co dzień nie szukamy, kolażowego nakładania sacrum i profanum jak dwóch różnych slajdów. Jest zanurzeniem się w tradycyjnym jednogłosowym materiale prawosławnym i zderzeniem jego prostoty z rozbudowanym materiałem harmonicznym – poszukiwaniem punktów odniesienia dla samotnego głosu w gęstej harmonii oraz w ciszy, ciągłym szukaniem relacji i oparcia. Dźwięki miasta, wkraczając nieubłagalnie i stale w przestrzeń dźwiękową projektu, staną się częścią żywej tkanki muzycznej, przenikając ją i zmieniając za każdym razem.
Więcej: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/wtargniecia/

Info i fot. Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Data publikacji: 06.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również