W Gdańsku wręczono medale dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych

Dzienny Dom Pomocy im. Jana Pawła II oraz Środowiskowy Dom Samopomocy świętują 30-lecie funkcjonowania. Z tej okazji w czwartek podczas jubileuszowej gali wręczone zostały medale prezydenta Gdańska pracownikom, którzy opiekują się podopiecznymi i uczestnikami zajęć.

Jak poinformował PAP w 16 września Patryk Rosiński z Urzędu Miasta w Gdańsku, placówki dziennej opieki, mieszczące się przy ul. Wajdeloty 28a, świadczą wsparcie i pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i chorym oraz ich rodzinom.

– Podczas uroczystości podsumowana została dotychczasowa praca, a także rozmawiano na temat planów na przyszłość. Medale i podziękowania wręczone zostały 5 pracownikom Dziennego Domu Pomocy oraz 12 pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy – tłumaczył Rosiński.

DDP jest największą i najdłużej funkcjonującą w obszarze pomocy społecznej placówką tego typu w Gdańsku.

Wielokrotnie odwiedzany był i wizytowany przez delegacje z kraju i zagranicy jako przykład dobrych praktyk i wielopłaszczyznowej współpracy placówek wsparcia dziennego. Obiekt przeznaczony jest dla 55 osób starszych, niepełnosprawnych i chorych.

ŚDS od 30 lat oferuje wsparcie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w celu poprawienia jakości życia i integracji społecznej. Placówka jest w stanie objąć opieką 34 dorosłych.

Od 1990 roku ośrodki wsparcia przy ul. Wajdeloty 28a były placówkami strukturalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

W 2013 roku nastąpiła zmiana prawna, polegająca na wyłączeniu placówek ze struktur MOPR. Od tego momentu prowadzenie placówek wsparcia dziennego przy ul. Wajdeloty odbywa się w formie powierzenia zadania publicznego.

Gdańska Fundacja “I Ty Możesz Wszystko” jest organem prowadzącym domy od 2013 roku.(PAP)

Krzysztof Wójcik, fot. pixabay.com

Data publikacji: 17.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również