21. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach – zapisy rozpoczęte!

19 lutego punktualnie o godz. 12:00 rozpoczęły się zapisy do 21. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach. Zapraszamy sportowców ścigających się na wózkach typu: handbike, rim push i active wheelchair. Start nastąpi z Rynku Głównego 14 kwietnia, tradycyjnie przed rozpoczęciem zmagań biegaczy.

14 kwietnia o godz. 9:00 na trasę 21. Cracovia Maraton ruszą biegacze. Wcześniej, o 8:40 wystartują zawodnicy na wózkach w kategoriach. Start i meta zawodów zlokalizowane będą na Rynku Głównym.

Zgłoszenia i opłata startowa
Zgłoszenia internetowe do 21. Cracovia Maraton dla Zawodników zniepełnosprawnościami startujących na wózkach przyjmowane są TUTAJ do 3 kwietnia 2024 r. lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli pozostaną wolne miejsca, zapisy prowadzone będą również w Biurze Zawodów w dniach 12-13 kwietnia 2024 r.

Zawodnicy biorący udział w rywalizacji są zwolnieni z opłaty startowej. Weryfikacja prowadzona będzie w Biurze Zawodów – na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności – rodzaju 05-R (upośledzenie narządu ruchu).

Warunki uczestnictwa
W zawodach mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 14 kwietnia 2024 r. ukończą 18 lat i posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – rodzaju 05-R.

Limit startujących zawodników wynosi 100 osób. Organizator nie prowadzi zapisów na listę rezerwową.

Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM imprezy
Od początku historii Cracovia Maraton na trasę wyruszają również zawodnicy z niepełnosprawnościami rywalizujący na wózkach. Do Krakowa przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach handbike, rim push i active wheelchair.

W 2023 r. w rywalizacji wózkarzy już po raz dziewiąty triumfował trzykrotny złoty medalista paraolimpijski (dwa złote medale w Londynie, jeden w Rio de Janeiro – tam też srebro), były znakomity żużlowiec Rafał Wilk.

Zobacz galerię…

Info i fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej Kraków

Data publikacji: 19.02.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również