4F ubierze polskich paraolimpijczyków na Rio 2016

4F ubierze polskich paraolimpijczyków na Rio 2016

Spółka OTCF, właściciel marki 4F, oraz Polski Komitet Paraolimpijski podpisały umowę o współpracy, na mocy której logo 4F pojawi się na strojach reprezentantów Polski podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Oficjalna inauguracja współpracy odbyła się w Warszawie. Umowa została oficjalnie podpisana przez prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasza Szeligę i prezesa spółki OTCF Igora Klaję.

– Możliwość noszenia takich samych strojów w trakcie Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, to dla naszych zawodników zewnętrzna identyfikacja, na której wielu paraolimpijczykom i ich trenerom zależało. Pierwsza relacja z Igrzysk Paraolimpijskich w TVP to kolejny etap podnoszenia idei paraolimpizmu na należne jej wysokie miejsce w hierarchii światowych wydarzeń sportowych, relacjonowanych przez polskie media. Jestem przekonany, że nasi paraolimpijczycy dostarczą kibicom wielu niezapomnianych emocji, a ich sukcesy będą naszym wspólnym powodem do dumy i radości – powiedział Łukasz Szeliga.

Dla paraolimpijczyków została przygotowana zarówno odzież treningowa, jak i w stylu sport casual oraz startowa. Podstawą kolekcji jest funkcyjna odzież bezszwowa, a także najwyższej jakości materiały sportowe, zapewniające właściwą wentylację i komfort użytkowania. Całość uzupełni bogaty wybór akcesoriów, w tym obuwie, okulary słoneczne, czapki, torby i plecaki. Kolekcja jest tworzona w całości przez silny dedykowany 15-osobowy zespół marki 4F, składający się m.in. z projektantów, grafików i technologów odzieży. Prace nad kolekcją prowadzone są od prawie dwóch lat. Kolekcja olimpijska, którą polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy będą nosić w Rio, zostanie oficjalnie zaprezentowana w maju na specjalnym pokazie w Warszawie.

– To wybór oczywisty, jeśli jest się partnerem polskiego sportu. Ruch paraolimpijski jest jego integralną częścią. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej. Kolekcja, która zostanie przekazana paraolimpijczykom to ta sama kolekcja, którą przygotowujemy również dla olimpijczyków. Wyzwaniem jest dopasować stroje do różnych dysfunkcji. Łatwo jest zrobić to szybko, ale ważna jest jakość. Trzeba zachować wszystkie istotne elementy w produkcie, powinien być elastyczny, oddychać, mieć wentylację. Reprezentacja liczy blisko 100 sportowców, z trenerami i sztabem medycznym to 150 osób, więc stanowi to duże wyzwanie. Paraolimpijczycy na poprzednich Letnich Igrzyskach zdobyli 36 medali, w tym 14 złotych. Mocno wierzę w to, że w Rio powtórzą, a nawet przebiją ten sukces, tym bardziej że pierwszy raz w historii Igrzyska Paraolimpijskie będą transmitowane w telewizji – powiedział Igor Klaja.

Marka 4F na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro ubierze sportowców z trzech krajów. Poza polską reprezentacją olimpijską i paraolimpijską, logo 4F pojawi się na także strojach olimpijczyków z Serbii oraz Łotwy. Kolekcje powstają we współpracy z narodowymi komitetami olimpijskimi, a część asortymentu będzie dostępna w wybranych sklepach 4F.
pr

Data publikacji: 16.02.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również