Dziękujemy za lekcję pokonywania siebie…

Dziękujemy za lekcję pokonywania siebie...

Już po raz piąty rozegrano w Tarnowie zawody we wspinaczce sportowej dedykowane osobom z niepełną sprawnością. Już po raz piąty pobito rekordy we wszystkich możliwych wymiarach. Wydarzenie zorganizowali Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji (REPI), Akademicki Związek Sportowy PWSZ, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 94. zawodników z 23. klubów sportowych i placówek wspomagających rozwój osób z niepełną sprawnością. Reprezentowali oni cztery województwa. Najdłuższą trasę do pokonania mieli zawodnicy z Torunia.

– W tym roku wszystko co do tej pory osiągnęliśmy zostało powiększone; liczba uczestników, liczba placówek, a rekordy uzyskane przez zawodników zostały pokonane. Zreorganizowaliśmy także formułę zawodów, dzięki czemu były one przeprowadzone w krótszym czasie – mówi Tomasz E. Wardzała prezes zarządu Fundacji REPI i kierownik WTZ im. Jana Pawła II.

Zawody odbywały się według przepisów ogólnoświatowych dotyczących osób z niepełną sprawnością. Aby miały bardziej dynamiczny charakter podzielono zawodniczki i zawodników na kategorię na czas oraz na kategorię w stylu dowolnym. Dlatego cała ściana wspinaczkowa gościnnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie żyła wysiłkiem, trudem i radością osób ją pokonujących.

Wspinaczkowym zawodom towarzyszyli kibice, opiekunowie, rodzice i trenerzy osób z ograniczoną sprawnością. Im wszystkim podziękowała Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa mówiąc: – Podziwiam organizatorów, podziwiam trenerów i rodziców osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że tak licznie wspieracie swoich podopiecznych w tak mało popularnej i bardzo wymagającej dyscyplinie jaką jest wspinaczka sportowa. Dziękuję uczestnikom zawodów, że pokazują nam jak prawdziwe jest powiedzenie „dla chcącego nic trudnego”. Dziękujemy za lekcję pokonywania siebie czerpiąc z tego tyle zadowolenia, które emanuje na wszystkich przybyłych gości.

Najlepszymi zawodniczkami w konkurencji freestyle kobiet okazały się:
1. Maria Szostak z Bobrowej Woli
2. Katarzyna Kuś z Ryglic
3. Małgorzata Wilk z Radwanowic

Najlepszymi zawodnikami w konkurencji freestyle mężczyzn byli:
1. Sławomir Kantor z Tarnowa
2. Grzegorz Leśnicki ze Szczawnicy
3. Aleks Pacia z Wolbromia

W konkurencji na czas najlepszymi kobietami były:
1. Celina Liptak ze Szczawnicy
2. Anna Piszczek ze Szczawnicy
3. Małgorzata Uryasz z Dębicy

Niepokonani mężczyźni na czas to:
1. Kamil Cedrowski z Tarnowa
2. Ernest Zbylut z Tarnowa
3. Mateusz Rączka z Kolbuszowej

Wszyscy zawodnicy otrzymali prezenty i dyplomy. Najlepszym wręczono także statuetki, medale i puchary. Nagrody główne dla kobiet i mężczyzn w postaci tabletu i smartfonu ufundowało Centrum Ubezpieczeń Dajako. Zawodników dekorowali Dorota Krakowska – zastępca prezydenta Tarnowa, Robert Wielgat, prorektor PWSZ, Małgorzata Martowicz – prorektor PWSZ, Marek Baran – dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, Ewa Siedlik zastępca dyrektora MOPS w Tarnowie.

Dr Małgorzata Martowicz – prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ w Tarnowie zaprosiła uczestników na kolejne zawody. To dzięki życzliwości i bezinteresownej gościnności władz tej uczelni udaje się je przeprowadzać w najlepszych warunkach.

Po raz pierwszy w Tarnowie zawody we wspinaczce dla osób z niepełną sprawnością odbyły się w 2012 r. na ściance La Roca z inicjatywy Arkadiusza Kamińskiego. Z roku na rok rozwijały się powiększając liczbę zawodników, placówek i skracając czas uzyskiwany przez zawodników. W przygotowaniach do nich organizatorów wspierają Gmina Miasta Tarnowa – Urząd Miasta Tarnowa, Centrum Ubezpieczeń Dajako, Bruk-Bet, Pizzeria Bujani, Firma Mado, Firma Auto-Biedroń i Mlektar. W organizację mogą włączyć się wszyscy fundując nagrody lub przekazując Fundacji REPI datki na organizację zawodów.

Zobacz galerię…

pr, fot. REPI

Data publikacji: 12.04.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również