Gaminate i 4F nowymi Partnerami Amp Futbol Polska

Ampfutbolowa reprezentacja Polski w drodze po medale zbliżających się Mistrzostw Świata w Stambule zyskała ważnego Partnera, dzięki któremu Biało-Czerwonym na tureckich boiskach na pewno nie zabraknie ani energii, ani koncentracji. Wzmocnionym przez nowego Partnera Polakom nie pozostaje nic innego, jak walczyć o najwyższe cele mundialu!

Ampfutbol to jedna z najbardziej widowiskowych i najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportu osób niepełnosprawnych na świecie. Na wszystkich kontynentach w ampfutbol gra już ponad 70 krajów, w wielu z nich istnieją ampfutbolowe ligi i profesjonalne kluby, między którymi przeprowadzane są również międzynarodowe transfery. W Polsce ampfutbol obecny jest już od 11 lat, z roku na rok zyskuje coraz szersze rzesze kibiców, a nasza reprezentacja należy do czołowych zespołów świata.

Polscy ampfutboliści grali już w półfinale Mistrzostw Świata, a w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy w Krakowie, po świetnej grze zdobyli brązowe medale, wygrywając w decydującym meczu z reprezentacją Rosji. Co warte podkreślenia, ich mecze śledziło na stadionach tysiące kibiców, a przed telewizorami setki tysięcy. Teraz reprezentację czeka bój o medale Mistrzostw Świata, które w dniach 30 września – 9 października odbędą się w Stambule. Będzie to powrót ampfutbolistów do tego miasta, w którym w 2017 roku również zdobyli medale EURO, a finałowy mecz na stadionie Besiktasu śledziło na żywo ponad 41 000 kibiców.

W Polsce i na świecie ampfudbol rozwija się bardzo dynamicznie również dzięki wsparciu tak nowoczesnych i dużych marek jak Gaminate, która oferuje bardzo zaawansowany produkt skonstruowany pod kątem zwiększenia wydolności umysłowej. Ideę produktu można określić słowami – energetyzująca odżywka dla mózgu, poprawiająca zdolności poznawcze. Gaminate koncentruje się na wydolności umysłowej, ale co ciekawe blisko 30% klientów używa produktu przed lub w czasie aktywności fizycznej. Jest to przede wszystkim wynikiem potrzeby koncentracji w czasie uprawiania sportu.

Co ciekawe Gaminate już niedługo planuje ogłoszenie swojego nowego, bardzo wyjątkowego i póki co owianego tajemnicą, produktu dedykowanego właśnie sportowcom. To właśnie z myślą o tym produkcie nawiązana została współpraca z Amp Futbol Polska.

– Bardzo cieszymy się z tego, że dołączył do nas kolejny ważny Partner, który pozwoli nam wzmocnić reprezentację i dalej rozwijać ampfutbol w Polsce – skomentował podpisanie umowy Prezes Amp Futbol Polska Mateusz Widłak. – Znając Gaminate wiem, że ta współpraca pomoże nam również w promocji dyscypliny i dotarciu do nowych kibiców, co jest dla nas kluczowe, również w obliczu zbliżającego się mundialu.

Dzięki świetnym wynikom z ostatnich lat, w październikowym mundialu Biało-Czerwoni zostali rozstawieni jako jedna z sześciu najsilniejszych drużyn. W losowaniu trafili do bardzo mocnej grupy razem z Hiszpanią, Uzbekistanem i Tanzanią, ale ich celem nadal jest pierwsze miejsce. W osiągnięciu wymarzonego wyniku pomóc mają również profesjonalne produkty nowego Partnera.

Reprezentacja Polski rusza po medale mundialu razem z 4F!
Mistrzostwa Świata w ampfubolu jeszcze się nie rozpoczęły, ale już teraz mamy pewność, że Biało-Czerwoni na tureckich boiskach będą prezentować się najlepiej! To wszystko za sprawą nowej współpracy Reprezentacji Polski Amp Futbol z 4F. Marka została Partnerem Technicznym seniorskiej Kadry Narodowej. Jako jej Oficjalny Patron wesprze także wszystkie grupy juniorskie i młodzieżowe Amp Futbol Polska!

– Rozpoczęcie współpracy z 4F, a także z Fundacją 4F Pomaga, to krok milowy w historii polskiego ampfutbolu. Na pierwszy trening naszej drużyny piłki musiał przywieźć jeden z zawodników. Na kolejnych zgrupowaniach trenowaliśmy w dużo za dużych biało-czerwonych koszulkach. Na nasze pierwsze mistrzostwa świata wypożyczaliśmy sprzęt pamiętający jeszcze chyba kadrę Piechniczka, a dzisiaj mamy własny, dedykowany trykot i fantastyczny, profesjonalny sprzęt. Jestem przeszczęśliwy, że zostaliśmy w taki sposób wyróżnieni. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu mistrzostw – powiedział kapitan reprezentacji Polski w ampfutbolu, Przemysław Świercz.

Jako Partner Techniczny seniorskiej Reprezentacji Polski, 4F wyposaży ampfutbolistów w dedykowane stroje meczowe i treningowe oraz akcesoria. Cała kolekcja przygotowana dla kadry mężczyzn została zaprojektowana we współpracy z Polskim Związkiem Amp Futbolu.

Marka 4F tworzy kolekcje dostosowane do oczekiwań sportowców i miłośników aktywności fizycznej od niemal 20 lat. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 r. w strojach 4F wystąpili reprezentanci ośmiu Komitetów Olimpijskich i trzech komitetów paraolimpijskich.

Współpracę Amp Futbol Polska z 4F spaja Robert Lewandowski. Najlepszy polski napastnik jest Ambasadorem marki 4F oraz Reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. „Lewy” niejednokrotnie podziwiał zaangażowanie ampfutbolistów, spotykając się z nimi czy śledząc losy meczów z udziałem naszej kadry. W sklepie 4F znajdziemy specjalne kolekcje ubrań i akcesoriów sygnowanych logiem RL9.

Fundacja 4F Pomaga realizuje projekty wspierające dzieci i młodzież, m.in. tworzy boiska wielofunkcyjne dla szkół w ramach programu „W zasięgu sportu”, pomaga w organizacji ferii zimowych poprzez projekt „Sportowe marzenia” czy organizuje zajęcia sportowe w ramach akcji #wemakeateam. Jednym z celów Fundacji jest pomoc w rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Dzięki współpracy 4F z Amp Futbol Polska, sprzęt zostanie dostarczony nie tylko reprezentacji Polski. Fundacja 4F Pomaga została oficjalnym Patronem ampfutbolowej drużyny juniorów, kadry U19 oraz „Futbolowej Bandy” – warszawskiej akademii piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi.

– Działania naszej fundacji skupiają się na promowaniu aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Zainspirowani zawodnikami kadry Amp Futbol postanowiliśmy pomóc ampfutbolowym juniorom w osiąganiu sportowych sukcesów i spełnianiu marzeń. Wierzymy, że sport to źródło radości i przygoda, którą każdy może przeżyć – tłumaczy Justyna Tomczyk, Członkini Zarządu OTCF S.A. i Fundacji 4F Pomaga.

Mistrzostwa Świata w ampfutbolu rozpoczną się już wkrótce! „Biało-Czerwoni” swoją przygodę z mundialem zaczną 1 października. W fazie grupowej nasza reprezentacja zagra z wielokrotnymi mistrzami świata – Uzbekistanem, Tanzanią, a także wicemistrzami Europy – Hiszpanią. Polacy do Turcji lecą ze swoimi marzeniami i przed turniejem wymieniani są jako kandydaci do zdobycia medalu.

Wszystkie mecze Polaków na Mistrzostwach Świata w Turcji transmitowane będą w Internecie oraz na antenie TVP Sport.

Info: Amp Futbol Polska, oprac. IKa

Data publikacji: 20.09.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również