Janusz Rokicki Zakończył karierę

Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich parasportowców – lekkoatletą, kulomiotem, trzykrotnym wicemistrzem paraolimpijskim, mistrzem świata i Europy, zawodnikiem Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn.

Został uroczyście pożegnany przez Zarząd Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start i trenerów kadry 30 czerwca, podczas 51. Mistrzostw Polski w Szczecinie.

“Chciałem bardzo serdecznie wszystkim podziękować za ten czas, który spędziłem w sporcie. Mojej żonie Marcie Rokickiej za wsparcie w każdej sytuacji, za cierpliwość, którą wykazywała do mnie do moich ciągłych nieobecności w domu, moim synom, którzy mi kibicowali. Chciałem podziękować mojemu trenerowi Zbigniewowi Gryżboniowi za wszystkie treningi, jego wiedzę trenerską i doświadczenie, bez czego nie zaszedłbym na sam szczyt sportowej kariery. Dziękuję też wszystkim kolegom, koleżankom za fajnie spędzony czas. Co złego z mojej strony, zabieram ze sobą. Jeszcze raz bardzo dziękuję.”– napisał Rokicki w mediach społecznościowych.

Trzykrotnie wywalczył wicemistrzostwo paraolimpijskie w swojej kategorii w pchnięciu kulą – w Atenach (2004), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Zdobywał także medale mistrzostw świata i Europy w tej konkurencji, a także medale mistrzostw Europy w rzucie dyskiem. W 2015 po raz pierwszy został mistrzem świata w pchnięciu kulą, a w 2016, 2018 i 2021 zdobywał mistrzostwo Europy w tej konkurencji

Oprac. rhr/, fot. Bartłomiej Zborowski / PZSN Start

Data publikacji: 01.07.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również