Kamil Rosiek – dobry start w Niemczech

Kamil Rosiek - dobry start w Niemczech

W Finsterau (Niemcy) w dniach 22-28 lutego 2016 r., odbywały się zawody Pucharu Świata osób z niepełnosprawnością w biegach narciarskich oraz biatlonie.

Polacy w sztafecie w składzie: Kamil Rosiek, Witold Skupień, Łukasz Kubica zajęli siódme miejsce. W tej konkurencji zwyciężyli Rosjanie, za nimi uplasowali się Ukraińcy a trzecie miejsce przypadło Francuzom.

W biatlonowym sprincie, naszym zawodnikom nie powiodło się najlepiej. W kategorii osób niewidomych i niedowidzących Piotr Garbowski zajął 16 miejsce, a ostanie 19 Zbigniew Żygłowicz, który dużo czasu stracił na siedmiu dodatkowych pętlach, będących karą za niecelne strzelanie. W tej konkurencji dwa pierwsze miejsca zajęli Rosjanie, trzecie reprezentant Ukrainy.

W kategorii zawodników stojących Witold Skupień zajął 13 miejsce w gronie 14 zawodników. W tej kategorii najlepszy był Francuz, dwa kolejne miejsca zajęli Rosjanie

W rywalizacji zawodników siedzących Kamil Rosiek był 11 i tutaj znowu najlepszy okazał się Rosjanin przez reprezentantem gospodarzy i zawodnikiem z USA. Jedyna zawodniczka w polskiej kadrze Iweta Faro zajęła dziewiąte miejsce. Pierwsze dwa miejsca zajęły Ukrainki a trzecie Rosjanka.

W kolejnych dniach zawodów było już lepiej. Kamil Rosiek w biegu na 15 km zajął piąte miejsce i zdobył cenne 45 punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. 25 punktów zdobył również Witold Skupień w biegu na 20 km. Wśród 18 zawodników zajął 10 miejsce. Również w tych kategoriach dominowali reprezentanci Rosji i Ukrainy. Podobnie było w biegu na 20 km w kat. osób niewidomych i niedowidzących, gdzie dwa pierwsze miejsca zajęli Rosjanie trzeci był reprezentant Ukrainy. Stawkę w tej kategorii zamknął Łukasz Kubica.

Wyniki dla Polskich zawodników nie były rewelacyjne, przed kadrą ciężka pracy aby w przyszłości można było rywalizować z najlepszymi.