LIST W BUTELCE (3.IV-12.IV) – spływ kajakowy z Krakowa do Gdańska, promujący Wyprawę „W poszukiwaniu MOCY” – kajakowy wyprawa Wisłą dla osób niepełnosprawnych (lipiec 2013)

LIST W BUTELCE (3.IV-12.IV) - spływ kajakowy z Krakowa do Gdańska, promujący Wyprawę „W poszukiwaniu MOCY" - kajakowy wyprawa Wi

Już 3 kwietnia w Krakowie rozpocznie się kajakowy spływ Artura Michalskiego połączony z akcją LIST W BUTELCE, promującą niezwykłą wyprawę kajakową dla osób niepełnosprawnych „W poszukiwaniu MOCY".

Artur płynąc w swoim kajaku przez całą Polskę od Krakowa po Gdańsk będzie zbierał do butelki listy, przesłania i wiadomości. Każdy w niekonwencjonalny sposób może przekazać światu swoje własne przesłanie lub też po prostu pozdrowić swoich znajomych za morzem. Kajakarz umieści w butelce również swoje przesłanie, związane z Wyprawą „W poszukiwaniu MOCY”. Zapoznajcie się z nim:

Witaj nieznajomy znalazco naszego LISTU W BUTELCE. Pozdrawiamy Ciebie z Polski, leżącej nad piękną rzeką Wisłą wpadającą do Bałtyku! Życzymy Tobie również siły do realizacji własnych marzeń! Jesteśmy przekonani, że każdy niezależnie od własnych ograniczeń może odnaleźć w sobie MOC, która będzie pomagać w dążeniu do życia w pełni. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zechcesz dołączyć swoje przesłanie do tego LISTU i pozwolisz mu odnaleźć drogę do naszych PRZYJACIÓŁ – tych znanych ale i nieznajomych również. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY!

Ten niezwykły list wraz z wieloma pozostałymi zebranymi w BUTELCE zostanie wysłany w świat u kresu podróży. Na Bałtyku. Kajakarzowi pomoże w tym Artur Labudda. Znany podróżnik, ale również i kajakarz pomimo barier, nurek i sternik motorowodny. Dużą łodzią motorową dotrą na pełne morze. Tam morskie prądy zaopiekują się LISTEM W BUTELCE i pozwolą przesłaniu dalej wędrować w świat.

Artur Michalski podczas spływu Kraków-Warszawa i akcji zbierania pieniędzy na protezę rocznego Jasia Szopy – podopiecznego Fundacji Poza Horyzonty, Kraków 31.03.2012 r.

Jak będzie wyglądać sama wyprawa „W poszukiwaniu MOCY”? Jej organizatorem jest Fundacja Promocji Rekreacji KiM, specjalizująca się właśnie w promowaniu kajakarstwa, jako formy rekreacji dostępnej dla każdego. Sama Wyprawa odbędzie się dwuetapowo. Po rekrutacji uczestników (od połowy maja), w ostatni weekend czerwca rozpocznie się jej dwudniowy wstęp. Uczestnicy (zarówno osoby z doświadczeniem kajakowym, jak i te bez niego) zapoznają się z regułami i zasadami obowiązującymi na wodzie, poznają reguły bezpiecznego kajakarstwa oraz zapoznają się w praktyce ze sprzętem. Na basenie będą mogli wypróbować się również w bardziej ekstremalnych sytuacjach, np. wywrotki kajaka, pod okiem instruktorów i ratowników Fundacji KiM. Oczywiście będzie również okazja do popływania kajakiem w naturze. Najpierw na ‘stojącej’ wodzie, później, mamy nadzieję również na bliższy kontakt z wiosłowaniem po Wiśle.

Nieodzowną częścią Wyprawy są również zajęcia wykorzystujące coaching, jako metodę wspierającą osobiste poszukiwania MOCY każdego z jej uczestników. Coaching jest uznawaną przez świat sportu i biznesu metodą wspierania osiągania zakładanych celów. Każdy będzie miał okazję zapoznać się z nią już na tym pierwszym etapie Wyprawy. Wszystkie działania z tego zakresu będą wspierane przez International Coach Federation – największą organizacją wyznaczającą standardy działania w tej dziedzinie. Kolejny etap odbędzie się po 2 tygodniach. Będzie to już trzydniowa wyprawa kajakami po Wiśle. W obliczu majestatu rzeki oraz w bezpośrednim kontakcie z naturą każdy z uczestników będzie mógł w sobie poszukać MOCY, która pozwala realizować własne życiowe cele. Będzie mógł zastanowić się, co jest najważniejsze i co może stanowić najskuteczniejszą motywację do ich realizacji.
Uczestnicy poza wiosłowaniem po naszej największej rzece, będą mogli biwakować na jej malowniczych brzegach. Sami przygotują obozowisko, rozbiją tipi, w których będą nocować oraz zjedzą wspólnie przygotowany posiłek. Przy ognisku będzie również czas na rozmowy o tym, co daje nam siłę do realizacji własnych marzeń.
Jak je zamieniać w konkretne cele i jak te cele realizować. Uczestnicy wyprawy będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Uważamy, że czymś wyjątkowym będą nasze kajakowe zespoły. Wszyscy uczestnicy Wyprawy, płynący w dwuosobowych kajakach, niezależnie od doświadczenia kajakarskiego będą dysponowali własnym, życiowym doświadczeniem związanym z niepełnosprawnością. Pozwoli to z jednej strony na większe zrozumienie, a z drugiej na wymianę własnych doświadczeń.

Artur Labudda – kajakarz, sternik motorowodny, nurek i podróżnik – osoba z niepełnosprawnością. Zaangażowany w organizację Listu w Butelce i Wyprawy W poszukiwaniu MOCY

Organizator jest obecnie na etapie pozyskiwania środków na finansowanie tej Wyprawy i poszukuje firm, organizacji i osób zainteresowanych wspieraniem realizacji jej pomysłu.

GDZIE, CO I KIEDY?
START, Kraków, 3.IV godz. 9.09 pomost trochę powyżej Mostu Dębnickiego w Krakowie (brzeg po stronie Wawelu). Zapraszam przed dziewiątą wszystkich, którzy chcą osobiście przekazać przesłanie do BUTELKI. Zapraszam również osoby popierające ideę organizacji Wyprawy w poszukiwaniu MOCY. Szczególnie gorąco zapraszam kajakarzy, którzy przepłyną ze mną krakowski odcinek Wisły, zwłaszcza osoby kajakujące pomimo barier. W Krakowie wspierają mnie kajakarze AKTK Bystrze. Zapraszam władze miasta oraz przedstawicieli organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
I NOCLEG (3.IV) – Opatowiec (przewidywana godzina 18.40)
II DZIEŃ (4.IV) – Opatowiec, start 4.IV, godzina 6.00
Połaniec – 14.30
Baranów Sandomierski – 16.30
II NOCLEG (4.IV) – Sandomierz (przewidywana godzina 19.15)
III DZIEŃ (5.IV) – Sandomierz, start 5.IV, godzina 6.00
Kazimierz Dolny, godzina 15.00
Puławy, godzina 17.00
III NOCLEG (5.IV) – Dęblin, godzina 19.30
IV DZIEŃ (6.IV) – Dęblin, start 6.IV, godzina 6.00
Kozienice – 9.00
Góra Kalwaria – 14.30
Warszawa (6.IV) – 18.30, plaża przed wejściem do Portu Czerniakowskiego
IV NOCLEG – ŚPIĘ W SWOIM DOMU
V DZIEŃ – (7.IV),Warszawa, plaża przed wejściem do Portu Czerniakowskiego (tzw. Płyta Desantu), godz. 9.09. Zapraszam kajakarzy, kibicujących oraz wszystkich, którzy wspierają ideę zorganizowania Wyprawy w poszukiwaniu MOCY. Popłyniemy wspólnie do Łomianek – mojego rodzinnego miasta. Wspierają mnie kajakarze Fundacji KiM oraz innych warszawskich klubów kajakowych. Łomianki – 11.30
Wyszogród – 17.30
V NOCLEG (7.IV) – Kępa Polska (przewidywana godzina 20.00)
VI DZIEŃ(8.IV) – Kępa Polska, start godzina 6.00
Płock – 8.30
Włocławek – 15.00
VI NOCLEG (8.IV) – Ciechocinek – 19.30
VII DZIEŃ(9.IV) – Ciechocinek, start godzina 6.00
Toruń – 8.30
Bydgoszcz – 13.00
VII NOCLEG (9.IV) – Świecie (przewidywana godzina 17.30)
VIII DZIEŃ (10.IV) -Świecie, start godzina 6.00
Grudziądz – 8.00
VIII NOCLEG (10.IV) Tczew – (przewidywana godzina 17.30)
IX DZIEŃ (11.IV) – zakończenie spływu w Gdańsku, Żabi Kruk. Ostatni odcinek przepłynę m. in. w towarzystwie kajakarzy z Żabiego Kruka. Przepłynie go kajakiem również Artur Labudda.
X DZIEŃ – Hel, 12.IV, godzina 11.11 – wypływamy łodzią motorową sterowaną przez Artura Labuddę na pełne morze. Przedstawiciele mediów mają możliwość skorzystania z miejsca na łodzi, która nam będzie towarzyszyła (proszę o ustalenie możliwości i warunków pod tel. 608 25 76 57 – łódź „Anja”).
12.00 LIST W BUTELCE wyruszy w samotny rejs ku swojemu przeznaczeniu.

Artur Michalski (organizator i uczestnik wyprawy LIST W BUTELCE)

tel. 600 88 91 90, e-mail: coach@odnalezcslonce.pl

http://www.fundacjakim.pl

http://www.fundacjakim.pl/files/W_poszukiwaniu_MOCY.pdf

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również