Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym – siedem medali Polaków!

Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym - siedem medali Polaków!

W rozgrywających się w Słowenii w miastach Laskot i Celje, 7. Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w tenisie stołowym wzięło udział 325. zawodników z 54. krajów, w tym 16. polskich tenisistów. Odbywały się one w terminie 15-20 października.

W Celje polska reprezentacja sięgnęła po siedem medali. Mistrzami świata i absolutnymi gwiazdami naszej ekipy byli Patryk Chojnowski i Natalia Partyka, którzy po widowiskowych rozgrywkach wywalczyli złote medale.

Już na etapie ćwierćfinału indywidualnego turnieju klasy 2. Marek Chybiński, Damian Fira i Piotr Grudzień niestety zaliczyli po dwie porażki i tym samym nie przeszli do dalszych rozgrywek. Pozostała trzynastka biało-czerwonych zawalczyła o medale.

Tytuł wicemistrzyni świata i srebrny medal wywalczyła Karolina Pęk (kl. 9), która może pochwalić się trzema medalami igrzysk paraolimpijskich. W Słowenii dorzuciła więc następne ważne trofeum do swoich osiągnięć.

W finale rywalizacji singlistów w kl. 2. Rafał Czuper, wicemistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro w rywalizacji drużynowej, uległ rywalowi, którym był Fabien Lamirault, aktualny mistrz paraolimpijski. Pokonał on naszego reprezentanta 3:0 (11:7, 13:11, 11:6). Rafał Czuper zdobył więc ponownie srebro i tytuł wicemistrza.

Kolejne srebro do swojej kolekcji dorzuciła także Krystyna Łysiak. Nasza tenisistka w finale przegrała po pięciosetowym pojedynku z Rosjanką Jeleną Prokofiejewą. Listę medalistów uzupełniają: Dorota Bucław – brąz w kl 1-2 oraz Marcin Skrzynecki – także brąz – w kl. 8.

W finałowym meczu rywalem Patryka Chojnowskiego – złotego medalisty igrzysk paraolimpijskich w Londynie – był Denislav Stefanov Kodjabashev z Bułgarii, mający także w swoim dorobku złoto. Nasz zawodnik pewnie obronił w Słowenii tytuł najlepszego tenisisty świata w klasie 10., pokonując go w trzech setach (12:10, 11:2, 11:9).

W tej samej klasie niepełnosprawności wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Partyka, najbardziej rozpoznawalna polska paraolimpijka. Obroniła, tak jak Chojnowski, tytuł mistrzowski sprzed czterech lat z Pekinu. Partyka po raz kolejny pokazała swoją dominację.

Medaliści MŚ w tenisie stołowym:

Złote medale:
• Natalia Partyka (kl.10),
• Patryk Chojnowski (kl. 10).

Srebrne medale:
• Rafał Czuper (kl. 2),
• Karolina Pęk (kl. 9),
• Krystyna Łysiak (kl.11).

Brązowe medale:
• Dorota Bucław (kl. 1-2),
• Marcin Skrzynecki (kl. 8).

Oprac. IKa, fot. pixabay.com
Data publikacji: 23.10.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również