Monika Jaworska – co dalej?

Rocznik 1983, krakowianka, panna spod znaku Wagi, 55 kg, 164 cm, hobby - motocykle. Cecha szczególna nr 1 - osoba niesłysząca. Cecha szczególna nr 2 - wyjątkowość.

To jedyna Polka uprawiająca na profesjonalnym poziomie sport motocyklowy. Niebagatelne są jej dotychczasowe osiągnięcia – trzy lata pod rząd zajmowała 4. miejsce na Mistrzostwach Polski w klasie Supersport 600.

O sobie pisze m.in.: „Moja mama kupowała mi lalki, ale się złościłam, bo wcale ich nie chciałam. Zawsze kradłam zabawki mojemu bratu. Były to oczywiście samochodziki. Całymi dniami bawiłam się, rozbierając je na części.”

Zaczęła jeździć na motorowerze Simpson mając 8 lat. Potem już tylko przesiadała się na maszyny nowsze i silniejsze. Aż po ulubioną Hondę VFR750F, na której pobiła swój prywatny rekord szybkości – 260 km/h!

– Największym sukcesem, z którego jestem dumna, to VI runda Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu w 2007 roku – wspomina Monika. – Zajęłam pierwsze miejsce i stanęłam na podium! Fantastyczne uczucie!

Niestety sezonu 2008 nie zaliczy do udanych. Monika Jaworska nie ukończyła MMP, podobnie jak Mistrzostw Europy kobiet. Jest mocno zdeterminowana, bo choć jej starty to ewenement w polskich i światowych wyścigach motocyklowych, to kłopoty z teamem i brak sponsora stawiają jej dalszą karierę pod znakiem zapytania.