Polscy szpadziści na medalowych miejscach PŚ

Dariusz Pender, Kamil Rząsa i Adam Michałowski (wszyscy IKS AWF Warszawa) uplasowali się na medalowych miejscach w rywalizacji szpadzistów w pierwszym dniu zawodów Pucharu Świata Szabla Kilińskiego w szermierce na wózkach w Warszawie.

Pochodzący z Tarnogrodu koło Biłgoraju Pender, multimedalista igrzysk paraolimpijskich, w finałowej walce kategorii A (zawodnicy o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności) przegrał z Anglikiem zaledwie jednym trafieniem.

W kategorii B (osoby z amputacją) trzecie miejsce zajął Rząsa, student siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Natomiast w gronie zawodników o najwyższym stopniu niepełnosprawności (kategoria C), także na trzeciej pozycji uplasował się Michałowski z Warszawy.

Do niedzieli rywalizować będzie w Hotelu Radisson Blu Sobieski 220 szermierzy z 29 krajów. Szabla Kilińskiego to pierwszy turniej kwalifikacyjny do paraolimpiady w Rio de Janeiro w 2016 roku. W piątek od godziny 9 walczyć będą mężczyźni we florecie, a kobiety w szpadzie. Początek finałów o 18. (PAP)