Radio Katowice promuje bieganie i wspiera

Przez całe wakacje zbierano kilometry dla sportowców z niepełnosprawnościami w Radiu Katowice. Biegali dziennikarze i słuchacze. Przebiegli razem 2255 km, które zamieniono na złotówki dla Turbo Team, Sekcji Parabadmintona MKS Imielin.

W poniedziałek, 2 października prezes Radia Katowice, Piotr Ornowski wręczył Tomaszowi Szwedo, założycielowi sekcji badmintona w Imielinie czek na kwotę 7000 złotych, czyli liczbę przebiegniętych kilometrów razy trzy. – Ponieważ Państwo stanowią Turbo Team postanowiliśmy włączyć turbo sprężarkę i pomnożyć tę liczbę kilometrów razy trzy – wyjaśnił prezes Ornowski.

Radio Katowice w różnych miejscach, w których miało programy plenerowe, organizowało akcję Trenuj z Ligo, czyli radiowym pingwinem. Biegały dzieci i młodzież, ale zaczęli też biegać dorośli. Chodziło o propagowanie ruchu dla zdrowia, a do tego dodano jeszcze aspekt charytatywny, postanawiając za każdy przebiegnięty kilometr przeznaczyć złotówkę dla podmiotu organizującego zajęcia sportowe dla osób z dysfunkcjami ruchu.

– Zależało nam na organizacji, która propaguje sport wśród dzieci i młodzieży, a sekcja parabadmintona z Imielina ma ogromne osiągnięcia na zawodach krajowych i za granicą. W badmintona można grać z różnymi niepełnosprawnościami i w każdym wieku, warto więc wesprzeć ich działania – stwierdziła dyrektor Radia Katowice, Ewelina Kosałka-Passia.

Zobacz galerię…

Ewa Maj, fot. Radio Katowice

Data publikacji: 05.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również