Rugbiści nie bez szans

W Richmond w Kanadzie zakończyły się mistrzostwa świata w rugby na wózkach. Polscy rugbiści, którzy z największym trudem nazbierali środki na wyjazd, niestety nie zakwalifikowali się do strefy medalowej i zajęli ósme miejsce.

Polacy w fazie grupowej pokonali Argentynę 65:25 i bardzo silną Nową Zelandię 45:43, przegrali natomiast z Belgią 39:51 i Australią 36:54.

Mecz o wejście do strefy medalowej z Japonią polska drużyna pechowo przegrała jednym punktem 50:51. Po porażce w drugiej pucharowej fazie turnieju z Kanadyjczykami 38:60 ostatecznie zagrali o siódme miejsce z Belgami przegrywając 42:52. Polscy rugbyści zajęli ostatecznie ósme miejsce i zostali czwartą drużyną spośród zespołów z Europy.

Mistrzami świata została drużyna ze Stanów Zjednoczonych przez Australią i Japonią.

Dla Europy w paraolimpijskim turnieju rugby na wózkach zarezerwowane są trzy miejsca, wynik polskiej drużyny napawa optymizmem przed kwalifikacjami do igrzysk w Londynie, zważywszy na ambicję i potencjał zawodników.