Rumunia zdobyta przez śląskich goalballistów!

Zawodnicy sekcji goalball katowickiego Startu w składzie: Łukasz Eitner, Marcin Lisowski, Krzysztof Owsiany, Piotr Szymala (trener) oraz kierownik Krzysztof Serwicki wzięli udział w I Międzynarodowym Turnieju w Goalball do lat 22, który odbył się w dniach 18-20 września w Cluj Napoca (Rumunia).

Drużyna Katowic rywalizowała w grupie mężczyzn z drużynami z Budapesztu, Cluj, Lasek, Lublina i Charkowa. Ślązacy pewnie wygrali z Laskami 15:5, natomiast mieli problem z drużyną gospodarzy z Cluj – zremisowali z nią 7:7. W półfinale Katowice bez problemu ograły Charków 14:4.
W niedzielę, 20 września pozostały do rozegrania mecze o poszczególne miejsca. Będąca w dobrej dyspozycji drużyna z Katowic zwyciężyła z zespołem z Budapesztu wynikiem 11:5, tym samym wygrała cały turniej!
Dodatkowo nagrody indywidualne powędrowały do Łukasza Eitnera (najlepszy obrońca) i Marcina Lisowskiego (król strzelców).

6. Lublin.
Po tym turnieju drużyna bytomianina Piotr Szymali udała się na obóz do Wisły gdzie przygotowywała się do III turnieju Mistrzostw Polski w Lublinie. Pierwszy zespół Katowic jest liderem po II turniejach i zmierza do zdobycia Mistrzostwa Polski w 2015 roku.

Kolejny triumf Katowic

W dniach 09-11 października w Lublinie rozegrano III Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Goalball. Uczestniczyło siedem drużyn z całej Polski. Dwa poprzednie turnieje odbyły się: w Dąbrowie Górniczej i we Wrocławiu. W tym roku zwiększono ilość turniejów, które mają wyłonić najlepszą drużynę w 2015 roku.
W Lublinie walka była bardzo wyrównana, drużyny były bardzo dobrze przygotowane a turniej przebiegał w miłej atmosferze.