Silesia Cup dla UKS Laski

12 drużyn rywalizowało o tegoroczny, już dwunasty, Puchar Silesia Cup w goalballu. W dniach 05-08 października na chorzowskim obiekcie K.S. HAJDUKI przy ul. Granicznej 92 zmierzyło się 8 męskich i 4 żeńskie drużyny z Algierii, Holandii, Włoch i Polski. Rozgrywki trwały 3 dni.

Wśród kobiet najlepsze okazały się dziewczyny z ASD Blind Hawks Trento z Włoch, które pewnie pokonały swoje rywalki w każdym z trzech meczy. Srebrne medale wywalczyły zawodniczki w barwach Ktowic, brązowe – UKS OKEJ lublin. Czwarte miejsce zajęły dziewczyny z UKS LASKI. Najwięcej bramek strzeliła Kasia Twardoch z katowickiego zespołu i to ona zdobyła wyróżnienie Króla Strzelców.

Mężczyźni rywalizowali ze sobą w dwóch grupach. Sobotnie rozgrywki zakończyły się półfinałami, które wyłoniły pretendentów do Pucharu – UKS LASKI oraz WBR Groundhogs Kraków. Ostatecznie UKS LASKI zwyciężył w finale z Krakowem 15-13 i to oni zdobyli tegoroczny Puchar Silesia Cup!

Brązowe medale wywalczyła drużyna Goalball Wrocław pewnie pokonując gospodarzy przed czasem 23-13. Na piątym miejscu uplasowała się ekipa Jantar Gdańsk, na 6. Algeria. 7. miejsce zajęła drużyna Goalball Zwolle z Holandii, a 8. ASD Blind Hawks Trento. Królem strzelców z niewyobrażalnie wysoką liczbą zdobytych goli został zawodnik zespołu katowickiego Marcin Lisowski, który strzelił 80 bramek!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za budowanie wspaniałej atmosfery, dostarczenie wielu emocji podczas meczy, integrację międzynarodową. Dziękujemy wolontariuszom, spikerom, obsłudze transmisji, naszym niezastąpionym kierowcom oraz wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tego wydarzenia.

Impreza dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Urzędu Miasta Chorzów, Urzędu Miasta Katowice oraz środków własnych WSSiRN Start.

Zobacz galerię…

Info: Start Katowice

Data publikacji: 10.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również