Finał podróży do krainy baśni

6 października w galerii Centrum Handlowe FORUM Gliwicach, pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Gliwice – Adama Neumanna, odbył się wernisaż podsumowujący ogólnopolski konkurs plastyczny „Baśniowe podróże”. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Różyczka i prowadzone przez ną Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA w Gliwicach.

No i nastał ten najważniejszy dzień, że do gliwickiego CH Forum przyjechali laureaci „Baśniowych podróży” z przyjaciółmi z różnych stron Polski (z uwagi na odległość niestety nie wszyscy dotarli do Gliwic).

Jury konkursu w składzie: Dorota Soilam (psycholog, kierownik WTZ Tęcza Gliwice, prezes Fundacji Różyczka), Agnieszka Paszta (miłośnik sztuki, naczelniczka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Gliwicach), Małgorzata Różalska (pedagog, plastyk, wicedyrektor Centrum Kultury VICTORIA w Gliwicach), Krzysztof Rumin (artysta plastyk, pedagog, kierownik Klubu PASTEL w Zabrzu) mieli twardy orzech do zgryzienia. Walczyli jak lwy o swoje typy.

Życie to nie bajka – zwykło się mówić w trudnych chwilach. Tym razem chwile nie były trudne – wręcz przeciwnie! Były swoiste „koronowania”, czyli wyróżnienia o randze tej z „Króla Lwa” czy „Shreka”. Radość, wzruszenie, aplauz widowni… Tak! W takich chwilach życie to bajka!

W naszych kategoriach nie było miejsca na brąz, bo w wielu bajkach był motyw tych dwóch najcenniejszych kruszców – srebra i złota. Srebro (II miejsce) to u nas wyróżnienia, złoto (I miejsce) to wyróżnienia SPECJALNE.

Nagrody wręczały: Beata Jeżyk – pełnomocnik prezydenta Gliwic ds. seniorów oraz Małgorzata Różalska – wicedyrektor CK VICTORIA w Gliwicach. . Wernisaż uświetniły swoim występem wokalnym dwie uczestniczki WTZ Tęcza – Beata Chmura i Ewa Lochmajer. Organizacyjne wydarzenie wspierała – Adrianna Badarycz, fotografie „pstrykała” Katarzyna Sowińska.

Wyróżnienia specjalne otrzymali (wraz z nazwą pracy):
Waldemar Wierzchowki „Dzwonnik z Notre Dame”, Małgorzata Dublańska „Po drugiej stronie lustra”, Damian Świeboda „Zakochana para”, Patryk Pyra „Polowanie na Kapturka”, Andrzej Huk „Kot w butach”, Andrzej Rak „Oczekiwanie”, Rusłan Wafin „Cudowna lampa Alladyna”, Kamil Biernacki „Podróż w cygańskim taborze”, Sabina Małek „W drodze do babci”, Tomasz Solecki „Rusałka”.

Wyróżnienie przypadło następującym artystom:
Piotr Delążek „Tajemniczy ogród”, Iwona Kot „Moja Calineczka”, Marta Borek „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, Mateusz Buczkowski „Kwiat paproci”, Emilia Brzeska „Królewska para”, Michał Bałda „Brzydkie kaczątko”, Roman Szewioła „Kwiat paproci”, Janina Dziekońska „Paw Królowej”, Anna Lilla „Calineczka”, Rafał Józefek „Wędrówka do krainy baśni”.

Wystawa prac konkursowych będzie dostępna do oglądania przez 2 tygodnie. Teraz czas, żeby odwiedzający odbyli swoją „Baśniową podróż” i przypomnieli sobie o dziecku, którego część tli się w każdym z nas.

Jak mawiał Kubuś Puchatek: „Każdy dzień spędzony z Tobą jest moim ulubionym dniem”, zatem finał „Baśniowych podróży”, w którym mogliśmy się razem spotkać, był właśnie tym ulubionym.

Dla wszystkich, którzy nie zostali wyróżnieni: „Hakuna Matata, czyli nie martw się!” i czekamy na Wasze cudowne prace za rok!

Zobacz galerię…

Wojciech Kotylak, red. i oprac. IKa, fot. Katarzyna Sowińska

Data publikacji: 10.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również