Szabla Wołodyjowskiego, również integracyjna

W terminie18 i 19 maja br. w Warszawie w hali Arena Ursynów oraz w Centrum Olimpijskim odbyła się 58. edycja najstarszych zawodów w kalendarzu szermierczego Pucharu Świata "O Szablę Wołodyjowskiego".

W zawodach wzięło udział ponad stu szablistów z całego świata, którzy przez dwa dni rywalizowali o najbardziej prestiżowe trofeum w polskiej szermierce.

Zwycięzcą imprezy został Białorusin Aliaksandr Bujkiewicz, który w dramatycznym finale pokonał wicemistrza olimpijskiego z Londynu, Włocha Diego Occhiuzziego 15:14.
Niestety żaden z 16 Polaków startujących w Pucharze Świata „O Szablę Wołodyjowskiego” nie zdołał awansować do gali finałowej z udziałem ośmiu najlepszych zawodników eliminacji.
Równolegle z turniejem głównym odbywał się również  integracyjny na wózkach, w którym mogli wziąć udział zarówno zawodnicy zdrowi, jak i z niepełnosprawnością. W  finale turnieju integracyjnego wicemistrz paraolimpijski z Aten w szabli Stefan Makowski pokonał 15:10 Sebastiana Więcha.