Tarnowska LELIWA 2020

Tarnowski Turniej w Podnoszeniu Ciężarów – wyciskanie leżąc na ławeczce LELIWA 2020 po raz XII został  zorganizowany przez Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start. Zawody odbyły się 24 października Ośrodku Sportowo – Rehabilitacyjnym GRAND w Chotowej. Turniej miał charakter integracyjny i zasięg ogólnopolski

Rywalizacja wśród kobiety odbyła się w kategorii open. Natomiast mężczyźni rywalizowali w kategorii do 72 kg (49-72kg) oraz powyżej 72 kg (80-+107 kg), także w kategorii open a o końcowej klasyfikacji decydowały punkty według formuły IPC.

Wśród kobiet zwyciężczynią turnieju została reprezentantka gospodarzy wielokrotna medalistka mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych, mistrzyni Europy i srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro Marzena Zięba, z wynikiem  130 kg / 105,52 pkt. Na drugim miejscu – zawodniczka Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza Zuzanna Kula z wynikiem 80 kg / 104,58 pkt. W trzeciej próbie zmagała się z ciężarem 82 kg, co mogło dać jej pierwsze miejsce, ale popełniła błędy i podejście nie zostało zaliczone. N trzecim miejscu została sklasyfikowana  została Agata Sitko / UKS Pover Kuźnik Chorzów, po zaliczeniu 105 kg/102,72 pkt.

Natomiast wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem tarnowskiego turnieju w kategorii open do 72 kg (49-72 kg) został Marcin Biegun / Stowarzyszenie Eurobeskidy Łodygowice z wynikiem 102 kg / 86,53 pkt. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Dawid Hałat także z Łodygowic z rezultatem 100 kg / 81,95 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Startu Tarnów Jacek Kierach, który zaliczył 94 kg / 79,27 pkt.

Najlepsi zawodnicy kategorii open +72kg także stworzyli bardzo emocjonujące widowisko a zwycięzcą został Adrian Grabski / Eurobeskidy Łodygowice, który zaliczył największy ciężar zawodów 227 kg / 133,10 pkt. Drugie miejsce na podium dla Artura Lisa / Start Tarnów 157 kg / 114,26 pkt. Brąz przypadł w udziale Wojciechowi Tomeckiemu 175 kg / 105,65 pkt.

Wszystkie zawodniczki zostały nagrodzone wspaniałymi statuetkami oraz nagrodami, a zawody odbyły się między innymi dzięki wsparci Urzędu Miasta Tarnowa, Ministerstwa Sportu, PFRON i sponsorów.