Tenis stołowy i warcaby na Andrzejki

W Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach 30 listopada odbył się Andrzejkowy Integracyjny Turniej tenisa stołowego i warcabów. Brali w nim udział uczestnicy zaprzyjaźnionych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji „Miłosierdzie” oraz Środowiskowych Domów Samopomocy z powiatu ostrowskiego.

Głównymi organizatorami były Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Barycz”. Do organizatorów dołączyli Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, WTZ Przygodzice i Rada Gminna LZS w Przygodzicach.

W rozgrywkach w warcaby uczestniczyło 24 zawodników, natomiast w rywalizacji w tenisie stołowym – 36 osób z niepełnosprawnością.

Obie dyscypliny były podzielone na kategorie kobiet i mężczyzn. Impreza sprawiła wiele radości zawodnikom i satysfakcji z osiągniętych wyników, dała możliwość do aktywnego spędzenia czasu, oraz stworzyła okazję do zawarcia wielu nowych znajomości.

Uczestnicy imprezy zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem i gorącą kawą. Po długim okresie nieobecności spowodowanej pandemią Covid-19, turniej nareszcie powrócił i mamy nadzieję, że przez kolejne lata nadal będzie cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, jak dotychczas.

Zobacz galerię…

Info i fot. WTZ Przygodzice

Data publikacji: 05.12.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również