Trzy w jednym, czyli Karolinka 2010

W dniach 15-17 października 2010 r. Automobilklub Śląski w Katowicach zorganizował XVII Rajd „Karolinka 2010" - imprezę łączoną, w ramach której odbyły się VII i VIII runda Nawigacyjna Samochodowych Mistrzostw Polski, VII i VIII runda Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski i IV runda Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych.

Honorowy patronat przyjął i otwarcia imprezy dokonał prezydent Katowic Piotr Uszok.
Trasa rajdu prowadziła przez Katowice, Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Będzin, Czeladź, Mysłowice, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską. W jego trakcie odbyły się trzy próby sprawnościowe, uczestnicy mieli też możliwość zwiedzenia Muzeum PRL-u w Rudzie Śl. i Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Po przyjechaniu na metę zawodnicy rozwiązywali testy związane z działalnością PFRON, z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej.

Poza konkursem istniała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w samochodzie dostosowanym do osoby z dysfunkcją narządu ruchu i poznania trudności jakie napotykają kierowcy prowadząc samochód przy użyciu tylko rąk.
Kat
fot. Automobilklub Śląski

Zobacz galerię...

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również