TTF Fa20 Montenegro Para Championships 2022: Polacy z 5 medalami w deblu i mikście

Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk (klasa MD4) i Rafał Lis/Krzysztof Żyłka (klasa MD8) zdobyli złote medale w grze podwójnej w ITTF Fa20 Montenegro Para Championships 2022 w Podgoricy. W grach podwójnych Polacy wywalczyli łącznie 5 krążków, zaś w całych zawodach w stolicy Czarnogóry 13, zwyciężając w klasyfikacji medalowej. Turniej odbył się na początku czerwca.

W meczach finałowych Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) i Tomasz Jakimczuk wygrali ze Słowakami Janem Riaposem i Martinem Ludrovskym 3:1, a Rafał Lis (SR-S Szansa Start Gdańsk) i Krzysztof Żyłka (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) pokonali Serbów Mladena Cirica i Mitara Palikucę 3:1.

Srebro zdobyli w mikście Magdalena Sutkowska-Pawłasek (KS ATS Stargard)/Piotr Mańturz (RSSiRON Start Radom) i w deblu Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom)/Magdalena Sutkowska-Pawłasek, a po brąz sięgnęli Barbara Jabłonka/Michał Deigsler (IKS Start Kraków) w grze mieszanej.

Wcześniej Biało-Czerwoni 8-krotnie stanęli na podium w singlu.

Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) wygrywał 3 czerwca ze Słowakami, w półfinale z Janem Riaposem 3:0 i w finale z Martinem Ludrovskym 3:1.

Rafał Lis (SR-S Szansa Start Gdańsk) pokonał Krzysztofa Żyłkę (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) 3:2 w 1/2 finału i Słowaka Andreja Meszarosa 3:0 w meczu o tytuł.

Dzień wcześniej srebro wywalczyła Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom) w klasie 6. 3 czerwca drugie miejsce zajęli także inni Polacy: Michał Deigsler (IKS Start Kraków) w klasie 7 i Marcin Zieliński (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) w klasie 9.

Michał Deigsler pokonał Czecha Daniela Horuta 3:2 i w finale przegrał z Hiszpanem Jordim Moralesem 2:3. Z kolei Marcin Zieliński wygrał z Irlandczykiem Seanem Geogheganem i uległ w finale 0:3 Izraelczykowi Avivowi Gordonowi, z którym w półfinale przegrał Dawid Sowa (IKS Jezioro Tarnobrzeg) 1:3.

Brąz wywalczył, podobnie jak Dawid Sowa, Daniel Staszak (Start Wrocław), który w półfinale klasy 5 przegrał z Norwegiem Tommym Urhaugiem 0:3.

21 reprezentantów Polski – 6 zawodniczek i 15 zawodników – zagra w turnieju ITTF Fa20 Czech Para Open, który odbędzie się od 22 do 26 czerwca w Ostravie. To ostatnie zawody w cyklu kwalifikacji do jesiennych Mistrzostw Świata w hiszpańskiej Granadzie (6-12 listopada).

Info i fot. pzts.pl

Data publikacji:10.06.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również