Turniej „Łuczniczka 2010″ w Bydgoszczy

Turniej „Łuczniczka 2010" w Bydgoszczy

W dniach 05-07.11.2010 r. na obiektach sportowych CWKS „Zawisza" w Bydgoszczy odbył się XI Integracyjny Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Łuczniczka 2010" - Puchar Polski. W zawodach brały udział ekipy z całej Polski, między innymi z Wrocławia, Radomia, Warszawy czy Koszalina. Startowała w nim również silna obsada bydgoskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Triumf Start Bydgoszcz".

Spośród kobiet najlepiej zaprezentowała się tegoroczna srebrna medalista MŚ Paulina Przywecka, startująca w kategorii wagowej do 56 kg, wyciskając ciężar 82,5 kg. Swoim wynikiem zawodniczka potwierdziła stałą i wysoką formę sportową.

W zawodach brała również udział silna męska obsada Triumfu. Świetnie zaprezentował się świeży nabytek klubu Rafał Roch zajmując I miejsce w najlżejszej kategorii mężczyzn do 48 kg wyciskając ciężar 132,5 kg. W kolejnej kategorii wagowej do 56 kg wystartował Marcin Pawlicki zajmując również pierwszą lokatę z ciężarem 82,5 kg. W kategorii do 67,5 kg z ciężarem 145 kg drugą lokatę zajął zawodnik Marcin Spychalski, wyciskając tym samym swój rekord życiowy.

IMG_6074

IMG_6040

IMG_6103

W najcięższej kategorii wagowej, +100 kg, startowało dwóch zawodników, Benedykt Szreder oraz Grzegorz Kowalewski. Szreder wyciskając 182,5 kg wywalczył sobie II miejsce na podium. Daje to bardzo dobre rokowania na zbliżające się Drużynowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Wiśle w dniach 26-28 listopada.

Organizator zawodów pragnie podziękować za pomoc w przygotowaniu Turnieju MDK nr 5, wiceprezesowi sekcji podnoszenia ciężarów CWKS „Zawisza” Arkadiuszowi Ratajczakowi, za pomoc finansową Ministerstwu Sportu, PZSN, Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu, Urzędowi Miasta w Bydgoszczy oraz MOPS Bydgoszcz. Szczególne podziękowania kierowane są do PFRON za ufundowanie nagród finansowych dla najlepszych zawodników.

Andrzej Ofczyński
Prezes S.S. i R.O.N. „Triumf Start Bydgoszcz”

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również