Uczestnicy WTZ w Gliwicach zdobyli Rysy. Doceńcie tych siedmiu wspaniałych!

12 września br. około godziny 13:00 niepełnosprawni podopieczni Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA Gliwice przy Fundacja Różyczka, stanęli na Rysach, najwyższym szczycie Polski. To była pierwsza tego typu wyprawa w historii! Chwili tej towarzyszyły łzy szczęścia.

Śmiałkowie, którzy zdobyli Rysy, to Anna Kaczmarek, Krzysztof Cichoń, Dawid Kokocha, Henryk Sznura, Radosław Sutor, Sławomir Wienconek i Piotr Karafioł, pod opieką Doroty Soilam, Hanny Narkiewicz i Beaty Kocjan.

Wsparcia grupie udzielili najwyższej klasy specjaliści, Zosia Wetula i Janusz Gołąb, Robert Skorek-Osikowski, Władek Kacorzyk, Bartosz Pawlikowski i Zosia Staszel oraz Bartosz Stańczak. Wyprawa nie byłaby możliwa bez pomocy ze strony Klubu Wysokogórskiego Gliwice.

– Dla wszystkich była to wyprawa o ogromnym ładunku emocjonalnym, który jest nie do opisania… – wspominają opiekunowie. – Śmiech przez łzy, chwile zwątpienia, ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny. Działo się wiele, ale każdy z nas znalazł w sobie tę siłę i stanął na szczycie. O wszystkich trudach i znojach wyprawy zapomnieliśmy w momencie osiągnięcia wierzchołka na wysokości 2499 m.n.p.m.

Unikatowe przeżycie, które pozostanie w nas na zawsze – dodają.
Przed podopiecznymi Fundacji pozostały 2 szczyty do zdobycia całej Korony Gór Polskich. Trzymamy kciuki!

Zobacz galerię…

pr/, fot .profil WTZ Tęcza gliwice na FB

Data publikacji: 20.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również