We Wrocławiu rusza Aktywny Tydzień

We Wrocławiu rusza Aktywny Tydzień

Uczestnicy wezmą udział w maratonie na rowerach stacjonarnych, będą rywalizować na siłowni, na basenie, grać w tenis stołowy i minipiłkę nożną - i pomogą niepełnosprawnym dzieciom! Na pomoc czeka między innymi Maciuś, któremu grozi amputacja nogi.

Aktywny Tydzień, który we Wrocławiu wspólnie organizują Fundacja „Potrafię Pomóc” i Fitness Academy Rogowska, potrwa od poniedziałku 26 listopada do soboty 1 grudnia. Chętni każdego dnia będą mogli sprawdzić się w innej dyscyplinie sportu i zgarnąć nagrody. Jednak sportowa rywalizacja to nie jedyny cel wydarzenia – uczestnicy pomogą podopiecznym Fundacji „Potrafię Pomóc”. Trwają zapisy. Na imprezy od poniedziałku do piątku będzie się można zapisać w tym samym dniu, chociaż warto pomyśleć o tym wcześniej. Na pewno warto jednak wcześniej zapisać się na sobotni finał – liczba miejsc jest ograniczona! Wszystkie konkurencje będą mieć miejsce w klubie Fitness Academy przy ulicy Rogowskiej 52a we Wrocławiu.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie finałowy sobotni maraton na stu rowerach stacjonarnych. Początek – w sobotę o godzinie 16.00, koniec – o 21.00. Maraton poprowadzi czterech instruktorów. Uczestnicy sprawdzą swoje siły w jeździe na rowerze w różnych warunkach – na przykład w górach – na bieżąco obserwując wizualizację trasy na ekranie. Zmaganiom towarzyszyć będzie muzyka, na uczestników czekają niespodzianki!

A to opis konkurencji z pozostałych dni Aktywnego Tygodnia:

– Poniedziałek: siłownia. Przez cały dzień, od godziny 6 do 23 chętni będą mogli wykonać pięć ćwiczeń przygotowanych przez trenerów. Liczy się czas!
– Wtorek: przez cały dzień trwać będzie rywalizacja na basenie. Ratownik będzie liczył pokonany dystans.
– Środa: turniej minipiłki nożnej. Początek o godzinie 15.00, koniec – o 17.00. Drużyny liczyć będą dwie osoby.
– Czwartek: indywidualny turniej tenisa stołowego w godzinach 11.00-15.00.
– Piątek: całodniowa sztafeta rowerowa. Trenerzy będą liczyć przebyty dystans.

Do udziału w konkurencjach od poniedziałku do piątku można się zapisać w klubie przy ulicy Rogowskiej. Natomiast na sobotni finał zapisywać się można w klubach Fitness Academy przy ul. Rogowskiej, Gagarina i Szybowcowej oraz w Fitness Academy Bielany Wrocławskie i Sky Tower. Gwarancję uczestnictwa daje wpłacenie darowizny do puszki Fundacji „Potrafię Pomóc” (w klubie).

Więcej informacji tutaj:
https://www.facebook.com/events/120389948865094/
https://youtu.be/OpPHILrZJcc .

O szczegóły można też zapytać mailowo: Artur.mucha@fitness-academy.com.pl .

Na najlepszych uczestników czekają nagrody! W turnieju warto jednak wziąć udział nie tylko ze względu na dobrą zabawę czy nagrody rzeczowe. To okazja, by pomóc niepełnosprawnym dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja „Potrafię Pomóc”. Uczestnicy Aktywnego Tygodnia pomogą przede wszystkim czteroletniemu Maciusiowi Kowalskiemu-Obertynowi, który urodził się z nerwiakowłókniakowatością typu 1, chorobą, która powoduje zmiany na skórze, w oczach, powstawanie guzów wewnątrz czaszki i w innych miejscach ciała. Guzki mogą stać się złośliwe.
Nerwiakowłókniakowatość wywołuje także zmiany kostne. Maciuś ma wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej i strzałkowej. Z tego powodu jego lewa noga wciąż się łamie. Z tą trudną do leczenia wadą w Polsce rodzi się około trojga dzieci rocznie. Chłopiec pilnie potrzebuje konsultacji specjalistycznych, być może dzięki nim uda się zapobiec amputacji nogi, która mu grozi oraz postępującej utracie wzroku i słuchu! Jednak rodzice chłopca ledwo wiążą koniec z końcem, nie stać ich na prywatne wizyty, tymczasem dla zdrowa Maciusia czas jest kluczowy, czekanie zmniejsza szansę na uratowanie dziecka.

Tu więcej informacji o Maciusiu:
https://potrafiepomoc.org.pl/podopieczny/240-577-maciej-kowalski-obertyn/?galeria=true .

Fundacja „Potrafię Pomóc” ma pod opieką niemal 600 niepełnosprawnych dzieci z całej Polski, często urodzonych z chorobami rzadkimi lub niepełnosprawnością sprzężoną. Więcej informacji o fundacji tutaj:
www.potrafiepomoc.org.pl

a to strona Fitness Academy Rogowska:
http://www.fitness-academy.com.pl/pl/kluby/wroclaw/rogowska/ .

pr

Data publikacji: 23.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również