Wioślarze z czterema krążkami z MŚ

28 lutego br. w Bostonie w USA odbyły się Mistrzostwa Świata na ergometrze wioślarskim. Rywalizowało ponad 2300 sportowców z niepełnosprawnością. Polacy na imprezie tej rangi rywalizowali po raz czwarty i przywieźli cztery medale.

Jolanta Majka, Michał Gadowski w kategorii TA z (KSI START Szczecin) i Krzysztof Pikulski w kategorii LTA z (Lotto-Bydgostia) zdobyli złote medale, srebro w kategorii AS wywalczył Jarosław Kailing z KSI START Szczecin.

Jolanta Majka i Michał Gadowski w Bostonie potwierdzili swoją wysoką formę. Bo już w połowie stycznia płynąc w kategorii TA (ręce – tułów) zdobyli mistrzostwo Europy w Węgrzech. Byli także najlepsi we Wrocławiu podczas mistrzostw krajowych. Sportowcy ci są już zakwalifikowani do igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Krzysztof Pikulski debiutował w Bostonie na dystansie 1000 m uzyskał czas 3.00,8 i wyprzedził broniącego tytułu Słowaka Milana Lackovica oraz jego rodaka Mariana Totha.

Sukcesy są oczywiście wynikiem ciężkiej pracy zawodników, ale także trenerów i fizjoterapeutów.