Zbliża się 20. jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Szachowy pod egidą Eurobeskidów

18 września w Bielsku-Białej rozpocznie się Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy organizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. W rywalizacji weźmie udział ponad setka szachistów z Polski i z zagranicy.

To już XX jubileuszowa edycja tego turnieju. Impreza odbędzie się w Hotelu Szyndzielnia w Bielsku-Białej i potrwa do niedzieli 24 września. W rozgrywkach wezmą udział osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, w różnym wieku począwszy do dzieci, dorosłych, aż po seniorów.

Jesienny turniej to jedno z trzech dużych wydarzeń szachowych organizowanych przez Eurobeskidy. – Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy był jedną z pierwszych imprez realizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Wraz z kolejnymi edycjami turnieju wzrastał poziom jego organizacji. Dziś wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Komfortowe warunki pobytu, profesjonalizm sędziów, malownicza okolica i atrakcyjne nagrody, sprawiają, że liczba zgłoszeń przewyższa limit miejsc – zaznacza prezes Stanisław Handerek.

Turniej wliczany do rankingu FIDE, rozgrywany systemem szwajcarskim, składa się z 9 rund. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pula nagród gwarantowanych wynosi 10 tys. zł.

Z czołowych szachownic będzie prowadzona transmisja partii online. Organizator zaprasza wszystkich sympatyków szachów do oglądania nie tylko rozgrywek online, ale również na żywo w Hotelu Szyndzielnia.

Partnerami wydarzenia są Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Hotel Szyndzielnia oraz Restauracja Dębowa.

Wydarzenie jest organizowane przy współpracy z Pre-Zero oraz Nadwiślańską Agencją Turystyczną.

Impreza jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie https://www.eurobeskidy.org.pl/imprezy-sportowe/xx-miedzynarodowy-integracyjny-turniej-szachowy

Info i fot. Eurobeskidy

Data publikacji: 08.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również