Łapa ukoi autyzm

Psy znakomicie nadają się na terapeutów. Studenci łódzkiej Filmówki oraz Uniwersytetu Łódzkiego nakręcili spot reklamowy „Autyzm. Podaj łapę!", którego bohaterami są podopieczni Navicula-Centrum, ośrodka specjalizującego się w terapii osób dotkniętych autyzmem. Film dokumentujący udział podopiecznych Naviculi w dogoterapii służy kampanii 1% Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Łodzi.

– Nie chcemy grać na litości – zastrzegają Joanna – organizatorka i producent Paweł Biesiadowski-Stępień, współpracujący przy spocie. – Filmik jest ciepły, radosny. Pokazuje, że dzieci potrafią czerpać radość z bycia razem, a zwierzęta są dla nich świetnymi terapeutami – mówi dr n. med. Anna Rozetti, dyrektor Navicula-Centrum.

Spot zrealizowany został całkowicie w ramach wolontariatu. Jego dystrybucja prowadzona będzie przez popularne serwisy internetowe.

Autyzm dziecięcy jest całościowym zaburzeniem rozwoju pojawiającym się przed 36 miesiącem życia. Uniemożliwia dziecku prawidłowy rozwój i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Do typowych cech należą problemy z komunikacją uczuć i związkami społecznymi. Występują również kłopoty z integracją wrażeń zmysłowych. Jedynym ratunkiem jest bardzo intensywna indywidualna terapia prowadzona w sposób kompleksowy i skoordynowany.

Możliwość przeprowadzenia takiej terapii istnieje w Ośrodku NAVICULA – Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu w Łodzi. Ośrodek został założony i ufundowany przez Łódzki Oddział Krajowego Towarzystwa w Łodzi, będący organizacją pożytku publicznego. Navicula jest jedyną w województwie łódzkim specjalistyczną placówką, która w sposób kompleksowy rehabilituje dzieci dotknięte autyzmem z tego terenu.

Info: Kampanie Społeczne

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również