Kruszwickie Echa

Od 5 do 7 maja br. trwały „Kruszwickie Echa", czyli II Regionalny Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit" w Kruszwicy.
W trakcje spotkania odbyły się trzy przeglądy: „Mini Playback Show", przegląd plastyczny oraz przegląd wokalny.

W tegorocznym spotkaniu wzięli udział uczestnicy i podopieczni 10 placówek takich jak WTZ i DPS oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z regionu.
Pierwszego dnia odbył się konkurs „Mini Playback Show”, który polegał na parodiowaniu wybranej przez grupę, wcześniej przygotowanej piosenki. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął zespół „Afirca B” z WTZ Koło, który zaprezentował piosenkę pt. „Ramaya” Africa Simone. W przeglądzie plastycznym najwyżej oceniono prace Krzysztofa Podgórskiego, a w przeglądzie wokalnym pierwszą nagrodę, przy aplauzie publiczności, odebrał Robert Wrześniewski, który wykonał piosenkę zespołu Kombi.
Impreza była pełna zabaw integracyjnych np. wspólne grillowanie, dyskoteka dla wszystkich uczestników. Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji Przeglądu był rejs statkiem „Rusałka” po jeziorze Gopło. Niestety pogoda podczas rejsu nie dopisała i uczestnicy nie mogli w pełni podziwiać nadgoplańskiej przyrody. Ci, którzy jeszcze mieli ochotę i nie było im zimno wspinali się na szczyt Mysiej Wieży, aby stamtąd podziwiać panoramę miasta.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również