Pozytywne emocje w Bagateli

Do Teatru Bagatela w Krakowie Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" zaprosiło 12 maja br. swoich członków, podopiecznych, ich rodziny i przyjaciół na XVII Widowisko Artystyczne „Bądźcie z nami", prezentujące przedstawienia teatralne w wykonaniu zespołów dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz integracyjnych ze szkół i ośrodków w Krakowie i Skawinie.

Oklaskiwaliśmy ze wzruszeniem występ dzieciaków z Przedszkola Specjalnego TPD w przedstawieniu „Chatka Puchatka”, prezentację „Alicji w poszukiwaniu utraconego czasu” przez Zespół Artystyczny BOMBA działający przy SOSW im. Jana Pawła II, „Taniec hiszpański” w wykonaniu Zespołu tanecznego SOSW nr 3, etiudę teatralną „Nie przeproszę” inspirowaną tekstem Sofii Prokofiewy w adaptacji uczniów i opiekunów koła teatralnego przy SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie, żywiołowy układ choreograficzny do muzyki indyjskiej „Pokój z Wami” – zespołu MIT ŚDS przy ul. Piekarskiej oraz scenkę taneczną do piosenki Michaela Jacksona pt. „Black or White” w wykonaniu zespołu o adekwatnej nazwie – „Biało-czarni” z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6.
Imprezę zakończyło wspólne śpiewanie – na scenie i widowni – piosenki „Zostań moim przyjacielem”, której autorem i kompozytorem jest Marek Kupiec – przyjaciel Stowarzyszenia.
Wzniesione wysoko ręce, splecione dłonie i radosne twarze były wyrazem bardzo pozytywnych emocji. Sercem tych wydarzeń jest – jak zawsze – niezwykła osoba – pani Cecylia Chrząścik, prezes Stowarzyszenia, które właśnie uzyskało pełnoletniość. Przez te 18 lat przeprowadziła je wzorcowo! Uśmiechnięta, empatyczna, pełna afirmacji życia i autentycznej dobroci i ciepła, potrafiła skupić wokół siebie wspaniałych społeczników i przyjaciół z gorącymi sercami i darczyńców-donatorów finansowo wspierających działalność Stowarzyszenia. Wszystkich, po prostu kochających tych – a przede wszystkim dzieci – którym trzeba pomóc w pokonywaniu codziennych barier, by również dla nich świeciło uśmiechnięte słoneczko, takie, jakie jaśnieje na logo Stowarzyszenia.

Jak to dobrze, że jesteście! Dziękujemy Wam wszystkim i zapewniamy, że „będziemy z Wami” do końca świata i o jeden dzień dłużej…
Święto Stowarzyszenia „Bądźcie z nami” stało się okazją dla wyróżnienia m.in. „Naszych Spraw” Złotą Odznaką tej organizacji. Przyznano ją redaktorowi naczelnemu Ryszardowi Rzebko i całemu zespołowi, doceniając naszą ponad dwudziestoletnią pomoc, zaangażowanie i oddanie w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.
Zarząd Stowarzyszenia w liście do redakcji podkreślił, że „Nasze Sprawy” są „…jednym z najważniejszych i najpoczytniejszych periodyków środowiska osób niepełnosprawnych i walczą o prawa tych, którzy nie są w stanie mówić za siebie. Na jego łamach możliwy jest dialog między niepełnosprawnymi a organizacjami pozarządowymi, czy potencjalnymi pracodawcami.
Rolę informatora i pośrednika pełnią „Nasze Sprawy” znakomicie od ponad 20 lat, integrując naszych niepełnosprawnych ze społeczeństwem, pomagając tym samym w realizacji obowiązków państwa wobec tej części obywateli wynikających z odpowiednich ustaw”.

Z całego serca dziękujemy za wszystkie dobre słowa i życzenia. To są takie chwile, w których nawet zachmurzone niebo jaśnieje, które pomagają nam w najtrudniejszych chwilach widzieć sens i potrzebę naszej pracy. Dziękujemy…

Iwona Kucharska
fot. Ryszard Rzebko

Zobacz galerię…

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również