Nowe miniatury we Wrocławiu

W latach 2010/2011 będzie przeprowadzona druga część kampanii „Zobaczyć przez dotyk - Wrocław w miniaturze".

Celem projektu jest udostępnienie skarbów wrocławskiej architektury osobom niewidomym i słabowidzącym. 3 grudnia 2010 r. odsłonięto kolejne miniatury: Opery Wrocławskiej i Kościoła Garnizonowego pw. św. Elżbiety. Trzecią miniaturą, która powstanie w tej edycji kampanii będzie Thespian – współczesna wersja XIX wiecznej kamienicy.
Wcześniej, o czym informowaliśmy na łamach „NS” – udostępniono miniatury wrocławskiego Ratusza i Katedry św. Jana Chrzciciela. Odlewy wykonywane są ręcznie z brązu, z zachowaniem wszelkich detali, dodatkowo są opisane w alfabecie Braila i cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko osób niewidomych i słabowidzących, ale także osób na wózkach i wszystkich, którzy chcą dojrzeć więcej szczegółów, trudnych do dostrzeżenia z normalnej perspektywy.
Kampanię realizują: Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z partnerami: ING Real Estate Development oraz Miastem Wrocław.

Na stronie internetowej www.dotknijwroclawia.pl umieszczono informację o zabytkach Wrocławia, które można odbierać różnymi zmysłami: dotknij (np. Pręgierz, Krasnale), posłuchaj (np. fontanna w Parku Szczytnickim, wrocławskie ZOO), poczuj (np. ogrody – botaniczny i japoński). Strona jest dostosowana do internautów niewidomych i niedowidzących.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również