Spotkanie pełnomocników niepełnosprawnych

W poniedziałek, 7 listopada br. w siedzibie Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu odbyło się VI Forum Pełnomocników ds. Osób Niepełnosprawnych w województwie śląskim.

Tematem przewodnim spotkania była wymiana doświadczeń związanych z projektowaniem przestrzeni miejskiej dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem budynków użyteczności publicznej.
Zaprezentowane zostały m.in. zasady projektowania przestrzeni, prototypowego systemu identyfikacji miejsc niebezpiecznych dla osób z dysfunkcją wzroku, nowoczesnych rozwiązań wspomagających mobilność i dostęp do informacji na terenie placówek edukacyjnych. Omówione zostały zadania samorządu województwa w zakresie dofinansowania robót budowlanych.

Uczestnicy forum zapoznali się z treścią mającej wejść w życie w kwietniu 2012 r. ustawy o języku migowym. Przekazane zostały także informacje z Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych.

Warto podkreślić, że miejsce obrad – budynek Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej – spełnia wymogi przestrzeni dostępnej dla wszystkich, tzn. pełno- i niepełnosprawnych użytkowników. Jego dostosowanie zostało sfinansowane z funduszy europejskich.
Organizatorem forum był Wydział Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta w Zabrzu.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również