Z Iskierką łatwiej iść…

Od 2006 roku działa na Śląsku Fundacja Iskierka. Organizuje coroczny jednorazowy i wyjątkowy koncert „Pasja życia", Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej pod batutą prof. Piotra Sutta. W tym roku 26 listopada orkiestrę gościł chorzowski Teatr Rozrywki. Kilkudziesięcioosobowa grupa muzyków grających na przeróżnych instrumentach perkusyjnych, w tym także na marakasach, bongosach, dzwonkach, prętach, rurach itp., to mali pacjenci, ich rodzice, lekarze i pielęgniarki.

W tym niezwykłym wydarzeniu w latach ubiegłych wzięli udział także przedstawiciele środowisk biznesowych, m.in. chóry Informatyków, Doradców Podatkowych, Integratorów IT, Inżynierów Energomontażu-Południe. W koncertach i nagraniach albumowych – dotychczas wydano dwie płyty – orkiestrę wspomogli aktorzy i muzycy, m.in. Dorota Pomykała, Natalia Kukulska, Artur Rojek, zespoły Myslowitz i Raz Dwa Trzy.

W tym roku żywiołowo i udatnie zaśpiewał stworzony na potrzebę koncertu Chór Dziennikarzy reprezentujący większość śląskich redakcji i radiową „Trójkę”. Obecni byli także muzycy Benedykt Odya (instrumenty elektroniczne), Michał Kuzimski (fortepian), Grupa MoCarta, Zespół Oszibarack i Magda Pasierska z zespołu Me, Myself and I oraz Szymon Majewski w brawurowej arii z opery S. Moniuszki oraz Renata Przemyk z Natalią Pichnor, uczestniczką Orkiestry, które w duecie wyśpiewały przekonująco, że „razem łatwiej iść pod wiatr”.

Iskierka podziękowała wszystkim wspierającym działania fundacji na rzecz jej podopiecznych. Wyróżnione osoby, firmy, instytucje nagrodzono statuetkami „Przyjaciela Fundacji Iskierka”.
Koncert spełniając „moc marzeń”*, był pełną emocji „podróżą do krainy fantazji”* i radosną wiarą i nadzieją na następne równie znakomite spotkania.

IKa

* Tytuły albumów płytowych Orkiestry: Pierwsza płyta pt. „Podróże do Krainy Fantazji”, druga pt. „Moc marzeń”.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również