Konkurs Plastyczny „Marzenia” W ramach cyklu imprez Nieprzetartego Szlaku

Zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym o tematyce „Marzenia” wpisującym się w działania Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, od 31 lat organizującego wydarzenia artystyczne, których bohaterami są niepełnosprawni twórcy z wielu krajów.

W minionych latach wielokrotnie idee Nieprzetartego Szlaku obecne były w twórczych działaniach na Śląsku. Po raz kolejny w Gliwicach w kwietniu 2021 roku będziemy mieli okazję podziwiać prace plastyczne autorstwa artystów z niepełnosprawnościami w różnym wieku, bowiem do konkursu zapraszamy: dzieci i młodzież szkół specjalnych, klas integracyjnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz  podopiecznych środowiskowych domów samopomocy a także innych placówek. Zapraszamy również niepełnosprawnych twórców realizujących swoje pasje w zaciszu domowym.

Prace konkursowe wraz z metryczką oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych należy przesyłać do 17 kwietnia 2021 roku lub dostarczyć osobiście na adres: Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA, 44-109 Gliwice, ul. Fiołkowa 24.

Najciekawsze prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach, a w trakcie uroczystego wernisażu nagrodzeni twórcy otrzymają dyplomy, upominki oraz pamiątkowe statuetki.

Nagrodzone prace będą również eksponowane w dniach 27-30 maja 2021 roku na wystawie towarzyszącej Międzynarodowym Spotkaniom Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

W organizacji konkursu uczestniczą: Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA przy Fundacji Różyczka w Gliwicach, Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach, Międzynarodowy Nieprzetarty Szlak, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.

Zapraszamy do udziału

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.

Koordynator Konkursu

Wojciech Kotylak

Regulamin i pozostałe dokumenty do pobrania na stronie: http://mdk.gliwice.pl/strona-146-konkurs_plastyczny_marzenia.html

Data publikacji: 12.02.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również