Zmarł ks. Infułat Czesław Wala

Ksiądz Infułat Czesław Wala był duchowym ojcem i przyjacielem Teatru Życia im. Ks. Biskupa Jana Chrapka. odszedł kapłan wielkiego serca, niezwykłej pokory i wrażliwości.

Organizując Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne Teatru Życia im. Ks. Biskupa Jana Chrapka szukaliśmy miejsca, które godnie uczciłoby pamięć naszego Patrona i było bliskie Jego Sercu. Ziemia Świętokrzyska była idealnym wprost miejscem, na spotkanie niepełnosprawnych artystów z całej Polski. W rodzinnych stronach ks. Biskupa Jana dane było nam spotkać księdza Infułata Czesława Walę, wyjątkowego człowieka, który przyjął naszą propozycję i prośbę dot. corocznej organizacji 14-dniowycch warsztatów.

On nie miał wątpliwości, że jest to inicjatywa znakomita i oddał się jej całym sercem i całą duszą. Czuliśmy, że mamy w Nim wiernego przyjaciela. I tak od 2003 do 2012 roku w Sanktuarium w Kałkowie-Godowie odbyły się Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne Teatru Życia im. Ks. Biskupa Jana Chrapka, które na stałe wpisały się w ogólnopolski kalendarz imprez kulturalnych.

Ks. Infułat w swojej działalności kierował się dewizą Biskupa Jana Chrapka „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię” i pięknie rozwinął tę ideę. Ślady te przetrwają, przede wszystkim, dzięki temu, co  uczynił za życia, ale przetrwają także w nas wszystkich, którzy mieliśmy przywilej z Nim się zetknąć.

Ks. Infułat pochylony nad każdym potrzebującym, zostawił nam w swoich czynach Siebie, byśmy mieli kogo naśladować w czasach, które wymagają większego heroizmu, odwagi i miłości i takim Go zapamiętamy.

Krystyna Grabowska

Prezes Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu

Data publikacji: 01.07.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również