W Bełchatowie wystawa twórczości osób z niesprawnością

Do końca października można oglądać w Bełchatowie wystawę twórczości osób z niepełnosprawnością – uczestników ośrodków wsparcia oraz uczniów klas integracyjnych. Autorzy zaprezentowali prace wykonane w wielu technikach plastycznych i rękodzielniczych.

Ekspozycja prezentowana jest w galerii sztuki Miejskiego Centrum Kultury (MCK) w Bełchatowie. Jak wyjaśnia Anna Frysz z MCK, wystawa jest podsumowaniem rocznej pracy. Można na niej podziwiać prace pensjonariuszy DPS w Zabłotach, uczestników WTZ w Bełchatowie i w Dąbrowie Rusieckiej, ŚDS w Bełchatowie i Walewicach, uczniów SOSW w Bełchatowie, Szkoły Podstawowej nr 8 i Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3.

– Prace są bardzo starannie wykonane przez dorosłych i dzieci za pomocą bardzo zróżnicowanej techniki, z bardzo dużym zaangażowaniem. W swych dziełach niepełnosprawni artyści zastosowali różne techniki: malarstwo, rysunek, pastele, wylepianie plasteliną, coolingiem. Są też prace wykonane za pomocą pirografii, czyli wypalania drewna – informuje Frysz.

Przypomina, że rok temu w MCK, w połowie października odbyła się jubileuszowa, 20. edycja Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Jak zaznacza, w tym roku ze względu na reżim sanitarny zrezygnowano z przeglądu. Zorganizowana jednak została wystawa. Ze względu na przepisy sanitarne można ją oglądać indywidualnie, w godzinach od 16 do do 20. (PAP)

Jacek Walczak, fot. freepik. com

Data publikacji: 23.10.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również