Duży sukces paratenisistów stołowych w Grecji

17 medali (12 złote, 1 srebrny, 1 brązowy) wywalczyli reprezentanci Polski podczas turnieju ITTF Greek Para Open 2023, który zakończył się 30 kwietnia w greckiej miejscowości Argostoli.

– W trzecim dniu zawodów zakończyliśmy gry deblowe i miksty. Zdobyliśmy 30 kwietnia 7 złotych medali. W ostatniej grze Piotr Grudzień i Patryk Chojnowski wygrali z aktualnymi mistrzami świata Ukraińcami Mai Ivan i Lev Kats. W Tokio przegrali z nimi w ćwierćfinale turnieju drużynowego – mówi Andrzej Ochal, trener główny reprezentacji Polski niepełnosprawnych.

30 kwietnia medale wywalczyli: Piotr Grudzień i Karolina Pęk (gra mieszana w klasie XD17), Patryk Chojnowski i Natalia Partyka (gra mieszana w klasie XD20), Maciej Makajew i Dorota Nowacka (gra mieszana w klasie XD22), Natalia Partyka i Karolina Pęk (gra podwójna w klasie WD20), Damian Fira i Maciej Makajew (gra podwójna w klasie MD22), Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień (gra podwójna w klasie MD18) oraz Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (gra podwójna w klasie MD4).

– Wygrywamy klasyfikację medalową turnieju Greek Open 2023 w Agrostoli. Zdobyliśmy łącznie 17 medali. Medale oczywiście są ważne, ale najważniejsze są punkty do rankingu światowego. Większość zawodników może być zadowolona z wyniku, bo zrobili duży krok w kierunku awansu na Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu. Przed nami „maraton” zawodów. Za tydzień będziemy startować na Słowenii, a następnie w turnieju Polish Open we Władysławowie. Czerwiec to zawody VIRTUS Global Games we Francji i turniej rankingowy w Czechach – zakończył Andrzej Ochal.

W turnieju gry pojedynczej Biało-Czerwoni w Grecji na podium stawali 10-krotnie.