28. Wielka Gala Integracji – spotkanie pełne WRAŻLIWOŚCI

Już 18 listopada w Warszawskiej Arenie Ursynów odbędzie się kolejna, 28. Wielka Gala Integracji. To czas podsumowań, radości, ale przede wszystkim czas spotkania z drugim człowiekiem.

Wielka Gala Integracji to okazja do spotkania osób z różnymi formami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Gala to też okazja do poruszenia spraw ważnych, zmierzenia się z nowymi problemami dotyczącymi niepełnosprawności, które pojawiają się w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Jest to również jedyne wydarzenie kulturalne, o takiej skali (ponad 2 tys. widzów), w pełni dostępne, przystosowane do odbiorców ze szczególnymi potrzebami. Podczas Gali zapewniamy audiodeskrypcję, tłumaczenie na język migowy, pętlę indukcyjną oraz miejsca dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu bezpośrednio będzie prowadzona transmisja na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl.

Świat pełen wrażliwości
Podczas tegorocznej Wielkiej Gali Integracji postaramy się zabrać uczestników do świata pełnego wrażliwości. Wrażliwości artystycznej, wrażliwości na potrzeby innych ludzi, naszej własnej wrażliwości, która pozwala nam śmiać się z dobrego i płakać, kiedy mamy gorsze dni. Wrażliwości, która zarezerwowana jest epicentrum człowieczeństwa i drzemiących w naszych sercach pokładów dobra.

Artyści
Nieodłącznymi elementami gali są występy tych, którzy swoją wrażliwość przekazują dźwiękami. Na scenie zobaczymy w tym roku: Grzegorza Dowgiałłę – muzyka, piosenkarza, aranżera i multiinstrumentalistę oraz aktora. Ma na swoim koncie wiele nagród zarówno muzycznych jak teatralnych. W duecie z Grzegorzem wystąpi Emilia Stalmach – wokalistka, z zamiłowania aktorka. Wśród występujących zobaczymy również Patrycję Błach niezwykle utalentowaną wokalistkę, która pomimo niepełnosprawności w postaci niedosłuchu czaruje swoim głosem. Laureatka wielu festiwali i konkursów muzycznych m.in. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – Anny Dymnej, Szansy na Sukces czy programu All Together Now.

Wieczór zakończy Kamil Bednarek – muzyk, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista oraz jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia, znany doskonale nie tylko miłośnikom muzyki reggae. W latach 2008-2012 wokalista formacji Star Guard Muffin. Od 2012 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Ze swoimi zespołami wydał do tej pory siedem płyt studyjnych, z których trzy okazały się platynowymi.

Medale Przyjaciół Integracji
Tradycyjnie, podczas wydarzenia, zostaną wręczone Medale Przyjaciel Integracji. Od 1997 r. są przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności .

Ponad 2000 prac
Doznań artystycznych podczas gali dostarczy również wirtualna i stacjonarna wystawa prac plastycznych osób z niepełnosprawnością. W tym roku spłynęło ich ponad 2000. Dodatkowo uczestnicy gali będą mieli okazję stworzyć wspólnie pracę artystyczną zostawiając swój ślad na tworzonej w czasie rzeczywistym instalacji.

Info i fot. Integracja

Data publikacji: 10.11.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również