Konkurs The Best of Accessibility Project II rozstrzygnięty
- 10.12.2015
Laureaci II edycji konkursu
Wyścigi samochodowe głuchoniewidomych zorganizowane w sierpniu tego roku przez łódzki zespół Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomyn (TPG) zwyciężyły w konkursie projektu Polska Akademii Dostępności – Wsparcie i Rozwój, w konkursie The Best of Accessibility Project II. Wyścigi te relacjonowaliśmy w „Naszych Sprawach".
Projekt ten zrealizowany został przez Fundację Widzialni, przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach zadania publicznego: Działania na rzecz poprawy dostępności zasobów i serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych i seniorów.
Seminarium podsumowujące działania w jego ramach odbyło się 7 grudnia br. w siedzibie Szkoły Głównej Psychologii Społecznej w Warszawie. Celem projektu było podniesienie świadomości i wiedzy twórców serwisów internetowych oraz administratorów i redaktorów treści zamieszczanych w Internecie.
W jego trakcie rozstrzygnięto również konkurs The Best of Accessibility Project II. Była to już druga edycja konkursu skierowanego do wszystkich, którzy realizują projekty ze środków własnych, prywatnych lub publicznych, adresowane bezpośrednio do osób o specjalnych potrzebach, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością i osób starszych. Jury konkursowe przy wyborze zwycięzcy pod uwagę wzięło głównie skuteczność, zasięg terytorialny, liczbę uczestników oraz pomysł.
Zwycięzcą konkursu został projekt wyścigi samochodowe głuchoniewidomych zrealizowany przez TPG..
Laureatami konkursu zostały również następujące projekty:
– Akademia Życia – realizowany przez Fundację Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka z Konina,
– E-prawnik – prowadzony i będący częścią grupy Wirtualna Polska,
– Warszawski Tydzień Kultury bez Barier – będący sztandarowym przedsięwzięciem Fundacji Kultury bez Barier z Warszawy,
– Adapter – zainicjowany i stale rozwijany przez Fundację na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka” z Wrocławia.
W osobnej kategorii dla instytucji, które najlepiej wykorzystały szablon PAD (Polskiej Akademii Dostępności) do tworzenia stron internetowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnością, nagrodę otrzymał serwis internetowy Muzeum Wojskowego w Bydgoszczy.
Więcej informacji o projekcie Polska Akademia Dostępności i konkursie The Best of Accessibility Project II na stronie: www.widzialni.org .
Oprac. sza
fot. Widzialni, archiwum NS