Pierwsza Wigilia w nowym ośrodku

Pierwsza Wigilia w nowym ośrodku

20 grudnia 2012 r. w nowej placówce dla dzieci niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek-Bregułowej oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5.

Przybyłych do ośrodka gości powitał dyrektor regionu Budimex Maciej Kołtonowicz. Z nieukrywaną radością jako pierwszy złożył wszystkim życzenia i przekazał mikrofon młodzieży, która nastrojową, zimową pastorałką rozpoczęła opłatkowe spotkanie. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 5 przedstawiając pantomimę o zmaganiach dobra ze złem zakończonych zwycięską ingerencją Boga.

Uczniowie niewidomi i słabowidzący z SOSW kontynuując motyw z przedstawienia swoich kolegów, również poprzez pantomimę ze słownym komentarzem (audiodeskrypcją), zaprezentowali historię stworzenia świata i Bożego Narodzenia. Na scenie pojawiły się wielobarwne kwiaty, zwierzęta, anioły i Święta Rodzina.
Część artystyczną zakończył zespół wokalno-muzyczny wspomagany przez grających nauczycieli. W wykonaniu uczniów SOSW zebrani wysłuchali koncertu pięknych i nastrojowych kolęd oraz pastorałek.
– To, że tutaj jesteśmy, to najpiękniejszy prezent pod choinkę od szlachetnych ludzi, których serca są gorące i wrażliwe nie tylko od święta – powiedziała dyrektor Violetta Trzcina, która w towarzystwie dyrektor Krystyny Chochorowskiej powitała wszystkich wspierających i realizujących piękny projekt.


Gorąco powitano największego orędownika nowej placówki – prezydenta miasta Zbigniewa Podrazę, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i oświatowych, dąbrowskich przedsiębiorstw na co dzień wspierających obie placówki oraz wielu przyjaciół, sympatyków i ludzi dobrej woli pomagających niepełnosprawnym dzieciom. Szczególne słowa skierowano do architekta przedsięwzięcia oraz pracowników Budimexu – głównego wykonawcy nowoczesnego projektu, który spełnił marzenia uczniów z niepełnosprawnością nie tylko z terenu Dąbrowy Górniczej, ale z województwa i kraju.


– Jeżeli istnieją szczęśliwe dni w życiu człowieka, to jest to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu – nie krył wzruszenia prezydent Zbigniew Podraza przyjmując z rąk uczniów opłatek jako symbol jedności i wspólnoty.
Życzenia, tradycyjne potrawy i wspólne rozmowy przy świątecznych stołach zakończyły pierwsze spotkanie opłatkowe w nowym, okazałym i wspaniałym szkolnym domu dla dzieci niepełnosprawnych.

Oprac. Jotka

Data publikacji 20.12.2012 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również