Zainaugurowano I Integracyjny Triathlon Sztafetowy w Dąbrowie Górniczej

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej 26 września odbył się I INTEGRACYJNY TRIATHLON SZTAFETOWY pod honorowym patronatem prezydenta miasta Marcina Bazylaka, w którym wystartowali zawodnicy ze szkół podstawowych specjalnych lub z oddziałami integracyjnymi z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic i Olkusza.

Sport osób z niepełnosprawnościami to znaczniej więcej niż pasja czy praca nad kondycją. To walka z własnymi ograniczeniami, niejednokrotnie okupiona bólem. To także sposób na poprawę jakości życia, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym.

Inauguracja triathlonowych zmagań zbiegła się z Europejskim Tygodniem Sportu, który organizowany jest w 40. krajach. Przyłączając się do tego przedsięwzięcia organizatorzy pragnęli popularyzować aktywność fizyczną oraz integrować społeczność różnych grup wiekowych.

Drużyny startowały w dwóch kategoriach: dorośli oraz młodzież i rywalizowały z sobą podczas pływania, jazdy na rowerze i biegu. Zawody odbywały się na terenie obiektu sportowego SOSW, a zawodnicy – w części rowerowej sztafety – korzystali z tandemów, na których razem z opiekunami mogli pokonać wyznaczoną trasę. Do walki zawodników zagrzewała Strefa Kibica, złożona z uczniów SOSW, którzy swoimi oklaskami mogli wzmacniać ducha rywalizacji.

Na to wydarzenie przybyli liczni goście, m.in. przedstawiciele władz miasta: wiceprezydent Bożena Borowiec, Joanna Ostenda i Agnieszka Rdzawska-Szczerek – przedstawiciele FUNDACJI ING DZIECIOM, która jest fundatorem sprzętu sportowego dla Ośrodka, Anna Gazdowicz i Łukasz Ciastoń z Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Górniczej oraz przedstawiciele dąbrowskiego stowarzyszenia KRS TRIATHLON: Jerzy Sufranowicz, Jan Podsiadło, Beata Soja i Adam Śliż, który jest zawodnikiem tegoż klubu i mistrzem Polski w paratriathlonie.

Drużyna „Gości” była reprezentowana przez wiceprezydent Bożenę Borowiec, zastępcę dyrektora Centrum Usług Wspólnych Łukasza Ciastonia oraz Adama Śliża, a walczyła z drużyną „Nauczyciele SOSW”, którą do walki poprowadziła dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Violetta Trzcina.

Zobacz galerię…

Info: SOSW w Dąbrowie Górn., fot. Jolanta Kołacz

Data publikacji: 27.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również