Inne jest piękne

Kampania „Unconvetional Beauty” („Niekonwencjonalne piękno”) narodziła się w listopadzie 2019 roku, gdy firma Gucci w połączeniu z włoską redakcją „Vogue” rozpoczęła poszukiwanie charakterystycznych typów urody do swojej najnowszej akcji. Podczas festiwalu fotograficznego Photo Vogue Festival na Instagramie pojawiało się wiele informacji na temat castingów. Właśnie wtedy łowcy modelingowych talentów wypatrzyli Ellie Goldstein.

18-letnia Angielka mówi, że kocha zdjęcia i to właśnie one pokazują jej prawdziwą osobowość oraz profesjonalizm. Cała kampania wiele dla niej znaczy i jest dumna z tego, że może być jej częścią. Już jako mała dziewczynka Ellie marzyła o zostaniu modelką i ma szczerą nadzieję, że jej wizerunek w akcji domu mody Gucci zainspiruje inne kobiety z niepełnosprawnościami do podążania za swoimi marzeniami.

Dziewczyna urodziła się z zespołem Downa, ale nie przeszkadza jej to realizować życiowych marzeń. Akcja „Niekonwencjonalne piękno” ma na celu promowanie uroku tego, co wychodzi poza stereotypową urodę, ukazuje ludzi wyjątkowych, szczerych i pięknych w nieszablonowy sposób.

To nie pierwszy raz w historii fotografii mody oraz portretowej, gdy osoby z niepełnosprawnościami pojawiają się w dużych akcjach i kampaniach. Oprócz Ellie Goldstein, w kampanii Gucci znalazło się wiele innych osób, jak francuski model Jamal Baptiste czy modelka plus-size Enam Asiama, która na co dzień jest prawniczką.

Zwróćcie uwagę także na fenomen Kate Grant, czyli 20-letniej modelki z zespołem Downa, która nie tylko podbiła serca internautów, ale również została twarzą marki kosmetycznej Benfit Cosmetics. Również  4-letnia Francesca Rausi która zdobyła tytuł Małej Modelki roku 2019  podczas charytatywnego pokazu mody – dziewczynka także  urodziła się z zespołem Downa.

Oprac. em, fot. David PD Hyde / Courtesy of Gucci Beauty

Data publikacji: 16.07.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również