Rusza kampania „Razem dla słuchu”

Rusza kampania „Razem dla słuchu"

Już 3 marca br. rusza kampania "Razem dla Słuchu" zainicjowana przez portal www.razemdlasłuchu.pl. Akcja ma zwrócić uwagę Polaków na potrzebę prewencji słuchu oraz poszerzyć wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają głęboko niedosłyszącym na normalne życie.

Na start kampanii wybrano Światowy Dzień Ochrony Słuchu, w którym to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uwidacznia problem głuchoty, z którą na całym świecie zmaga się 360 mln ludzi, w tym 32 mln dzieci.

W Polsce osoby potrzebujące pomocy i szukające informacji nt. leczenia głębokich niedosłuchów implantami słuchowymi mogą skorzystać ze wsparcia specjalnej ogólnopolskiej Infolinii „Razem dla słuchu” dzwoniąc pod numer 22 333 30 00.

Inicjatorzy kampanii przypominają o konieczności dbania o słuch oraz o regularnej profilaktyce. – Prawidłowy słuch ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka, a wszelkie jego ubytki przekładają się na liczne problemy zdrowotne oraz na ogólny stan emocjonalny – podkreśla dr Józef Mierzwiński, ordynator Oddziału Otolaryngologii, Audiologii i Foniatrii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

– Według WHO, niedosłuch może zostać nabyty w każdym okresie życia, a jego przyczyny mogą być wrodzone lub nabyte. Świat osoby głuchej, bądź głęboko niedosłyszącej może jednak zostać całkowicie odmieniony dzięki leczeniu przy pomocy implantu słuchowego. Jest to elektroniczna proteza słuchu, nowoczesne rozwiązanie, stanowiące prawdziwe dobrodziejstwo dla osób z poważnymi zaburzeniami słuchu. Pozwala słyszeć i komunikować z otoczeniem tym dorosłym i dzieciom, w przypadku których aparat słuchowy już nie pomaga – zaznacza dr Józef Mierzwiński.

Implantacja słuchowa umożliwia najmłodszym uczestniczenie w powszechnej edukacji i rozwijanie się na równi z dziećmi zdrowymi. Z kolei dorosłym gwarantuje powrót do aktywnego życia zawodowego i osobistego. Sprawia, że mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie jako jego pełnoprawni i pełnowartościowi obywatele oraz cieszyć się codziennym życiem.

W Polsce system implantów słuchowych jest w 100 proc. refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Operację wszczepienia implantów przeprowadza się w 20 placówkach w kraju.
Info i fot. Razem dla słuchu
Data publikacji: 03.03.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również