Human Week – V Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego

Od 9 do 13 października odbędzie się V edycja Human Week – Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie promuje profilaktykę zdrowia psychicznego i opiekę psychiatryczną, poprzez szereg różnorodnych przedsięwzięć, od wykładów, przez pokaz filmowy i teatralny, po gry terenowe. Upłynie pod hasłem „Przyjaciele zdrowia psychicznego”.

Organizator wydarzenia czyli Szpital Uniwersytecki, we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa i Uniwersytetem Jagiellońskim, przygotował dla krakowian szereg otwartych prelekcji i debat z udziałem psychiatrów, psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, a także ludzi kultury i sztuki.

Jaka tematyka będzie poruszana?
Prelegenci i uczestnicy będą wspólnie rozważać, jak dbać o dobrostan psychiczny, jak rozpoznać zaburzenia psychiczne, jaki wpływ na kondycję psychiczną ma odżywianie czy jak osiągać harmonię wewnętrzną. Będą też rozważać co zyskujemy dzięki farmakologii i czy sztuczna inteligencja jest przyszłością medycyny itp. Większość wykładów odbędzie się w pałacu Potockich.

Nie tylko wykłady
Human Week kładzie nacisk na terapeutyczną moc kultury, sztuki i sportu. Program obfituje w wydarzenia towarzyszące takie jak wystawa „Miodowa historia ze sztuką” w Galerii Miodowej, pokaz filmu „Moje córki krowy” w kinie Paradox wraz z analizą fabuły i relacji między bohaterami czy też spotkanie „Szkoła dla rodziców” w Teatrze Groteska. Podczas spotkania uczestnicy obejrzą inscenizację teatralną „Śnieżka – reaktywacja” i porozmawiamy, jak uchronić dzieci przed uzależnieniem od internetu.

Z kolei w hali 100-lecia KS Cracovia odbędzie się turniej piłki halowej „lekarze kontra urzędnicy”, a na Zamku Królewskim na Wawelu odbędą się gry terenowe, podczas których dzieci i opiekunowie będą doskonalić swoje kompetencje emocjonalno-społeczne.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na wybrane z nich obowiązują nieodpłatne wejściówki dostępne na stronie KBF.
Zobacz szczegółowy program V edycji Human Week – Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego [pdf]
Więcej informacji: www.humanweek.pl i www.facebook.com

Info: krakow.pl

Data publikacji: 06.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również