Czym jest curling?

Curling to „szachy na lodzie” – sport wymagający nie tylko wysokich umiejętności, ale i złożonej strategii. Na tafli lodu walczą ze sobą dwie czteroosobowe drużyny, przemieszczając kamienie do „domów”.

Pierwsze rozgrywki toczyli szkoccy dżentelmeni już w XVI wieku. Ta niezwykle długa tradycja curlingu została uhonorowana nadaniem mu statusu dyscypliny olimpijskiej.

Curling na wózkach to dla nas nie tylko sport, ale też pasja! Nasza drużyna Swingy Stones powstała w 2013 r. Do tej pory wystartowaliśmy już raz w Mistrzostwach Świata w 2019 r. w Finlandii.

W tym roku zajęliśmy I miejsce w turnieju o Puchar Polskiej Federacji Klubów Curlingowych w curlingu na wózkach (nieoficjalne Mistrzostwa Polski) i wywalczyliśmy sobie tym samym prawo reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w curlingu na wózkach grupy B, które odbędą się w dniach 3 – 10 listopada 2022 r. w Lohji w Finlandii.

Mistrzostwa Świata w Lohji są dla nas pierwszym krokiem na drodze do celu głównego, jakim jest zakwalifikowanie się na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Milano Cortina 2026 i powrót do Polski z medalem!

Aby dowiedzieć się więcej o naszej drużynie, jej składzie, przygotowaniach i samym curlingu na wózkach, zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku.

Drużyna: https://www.facebook.com/swingystones/
Klub – Polska Organizacja Sportowa: http://pos.org.pl/index.php/sekcje/curling

https://www.facebook.com/curlinglodz/

PFKC: https://www.facebook.com/PolskaFederacjaKlubowCurlingowych/

Mistrzostwa Świata: https://worldcurling.org/events/wwhbcc2022/

Ja osobiście gram w drużynie od grudnia 2021 roku, odkąd dowiedziałem się o projekcie realizowanym przez Polską Organizację Sportową i Miasto Łódź.

Dariusz Mikuła, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 26.09.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również