Maciej Lepiato paralekkoatletą roku

Maciej Lepiato paralekkoatletą roku

Maciej Lepiato został utytułowany paralekkoatletą roku w rankingu Złote Kolce 2018. Nagrody te od blisko 50 lat przyznawane są najlepszym polskim lekkoatletom.

Złote Kolce są uznawane za najbardziej prestiżowy ranking w polskiej lekkoatletyce. Klasyfikacja jest prowadzona przez „Przegląd Sportowy” oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki na podstawie punktów przyznawanych za rezultaty uzyskane na imprezach sportowych. W tym roku nagrody przyznano już po raz 49.

Maciej Lepiato otrzymał tytuł paralekkoatlety roku 2018. Zawodnik zdobył w tym roku złoty medal w skoku wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy osób z niepełnosprawnością. Wielokrotnie stawał też na podium imprez międzynarodowych i krajowych, także tych dla pełnosprawnych sportowców – wywalczył m.in. brązowy medal na mistrzostwach Polski seniorów.

Tytułem paralekkoatlety roku została uhonorowana również Lucyna Kornobys (pchnięcie kulą, rzut oszczepem i dyskiem), a Anita Włodarczyk (rzut młotem) i Wojciech Nowicki (rzut młotem) zajęli pierwsze miejsce w rankingu sportowców pełnosprawnych.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata i Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadach w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa sportowcom z niepełnosprawnościami.

pr, fot. Renault

Data publikacji: 06.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również