Międzynarodowy Turniej w Goalball – Marsylia 2013

Międzynarodowy Turniej w Goalball - Marsylia 2013

W dniach 28-30 czerwca 2013  r. kadra Polski w goalball uczestniczyła w  silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju w Goalball w Marsylii (Francja).

W grupie A oprócz Polski zmalazły zespoły Algierii, z którą nasi reprezentanci przegrali 2:12, Węgier (zwycięstwo 6:5) oraz Kataru (kolejne zwycięstwo 5:0). W grupie B było pięć państw: Słowenia, Francja, Włochy, Wenezuela i Azerbejdżan.

Polacy po dwóch zwycięstwach grali ze zwycięzcą grupy B – Słowenią. Po pięknej grze  kadra Polski wygrała 12:11 i mogła się cieszyć z awansu do finału, w którym spotkała się ponownie z rywalem z grupy – Algierią, ulegając jej 6:16.
Polacy ostatecznie zajęli drugie miejsce co jest bardzo dużym sukcesem.

Skład kadry Polski : Łukasz Eitner i Piotr Szymala (Star Katowice), Marek Mościcki, Marcin Gibuła (Start Lublin), Marcin Lubczyk i Kamil Czachara (Start Wrocław). Trenerem kadry jest Robert Prażmo i fizjoterapeutą Marek Lubczyk.

Klasyfikacja końcowa Międzynarodowego Turnieju w Marsylii w 2013 roku 1. Algieria, 2. Polska, 3. Słowenia, 4. Włochy, 5. Katar, 6. Węgrzy, 7. Francja, 8. Wenezuela, 9. Azerbejdżan.

Gratulujemy Kadrze Polski!

Info i fot.: Start Katowice

Data publikacji: 01.07.2013 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również