Poznań Business Run przebiegł przez stolicę Wielkopolski

Poznań Business Run przebiegł przez stolicę Wielkopolski

Pracownicy i prezesi firm, urzędnicy, politycy, sportowcy i naukowcy wzięli udział w charytatywnym biegu Poznań Business Run, który pokonał ulice centrum stolicy Wielkopolski. Do poznańskiej edycji wydarzenia zgłosiło się 1,8 tys. osób startujących w 360 sztafetach.

Poznań Business Run to bieg zorganizowany głównie z myślą o osobach ze środowiska biznesowego. Zawodnicy startowali w pięcioosobowych sztafetach. Każdy z uczestników miał do pokonania trasę o długości 3,8 km.
Celem przedsięwzięcia jest pomoc podopiecznym Fundacji „Poza Horyzonty” Jaśka Meli, która opiekuje się osobami po amputacji kończyn. Poza wpisowym, dzięki któremu udało się zdobyć 90 tys. złotych, na stronie internetowej inicjatywy zebrano ponad 42 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protez dla niepełnosprawnych Tomasza Nowickiego i Roberta Cieślińskiego.

– Już jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie – zostanie mi podarowana tak niebotycznie droga, nowoczesna proteza. Ja również prowadzę działalność gospodarczą i też wystawiłem swoją drużynę. Zawodnicy na co dzień siedzący za biurkami nie mieli dotąd zbyt wiele do czynienia z bieganiem. W kolejnych latach, choć sam nie pobiegnę, również wystawię drużynę, by pomagać innym osobom – powiedział PAP Tomasz Nowicki.

Wśród biegnących byli m.in. prof. Piotr Gliński, aktorka Katarzyna Bujakiewicz, prezydent Poznania Ryszard Grobelny i piłkarz Piotr Reiss. Ten ostatni przyznał w rozmowie z PAP, że to pierwsza impreza biegowa w jego życiu. – Trasa nie była łatwa, biegliśmy po „kocich łbach”, ostatnie metry były pod górkę. Cieszę się, że tak dużo ludzi zechciało spędzić niedzielę na sportowo, zwłaszcza, że cel był szczytny – powiedział.

Ryszard Grobelny stwierdził, że impreza jest warta, by kontynuować ją w kolejnych latach. – Jest tu mnóstwo osób, które tylko dlatego zaczęły biegać, że w firmie np. brakowało piątego do drużyny. To jest jedna z fajniejszych imprez biegowych z w miarę krótkim dystansem, choć niezbyt łatwą trasą – powiedział.

Zawodnicy reprezentujący świat biznesu zapewniali, że nikogo z nich szef nie musiał wysyłać na bieg. „Była to oddolna inicjatywa pracownicza. W firmie staramy się dość aktywnie spędzać czas, a firma nas w tym wspiera. Człowiek, który uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną, jest na pewno też lepszym pracownikiem” – powiedziała reprezentująca firmę doradczą Zuzanna Grochowska.

Podobne biegi odbyły się w niedzielę także w Krakowie i Katowicach. Zmagania w tych miastach zgromadzeni na poznańskim Placu Wolności mogli oglądać na telebimie. (PAP)

rpo/ mow/

Data publikacji: 16.09.2013 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również