Srebro i brąz w strzelectwie sportowym z Bangkoku

Srebro i brąz w strzelectwie sportowym z Bangkoku

W dniach 12-19.03.2016 r. w Bangkoku – Tajlandia odbył się Puchar Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w których startowało 103 zawodników z 30 krajów. W skład pięcioosobowej reprezentacji Polski wchodzili: Szymon Sowiński (Start Zielona Góra), Filip Rodzik (Skorpion Polkowice), Sławomir Okoniewski i Waldemar Andruszkiewicz (Start Szczecin) oraz trener kadry narodowej Marek Marucha.

Dwa medale drużynowo wywalczyli Szymon Sowiński, Sławomir Okoniewski, Filip Rodzik – srebrny medal w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. i brązowy w konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz.

Najlepiej z reprezentacji wypadł Szymon Sowiński (Start Zielona Góra), którzy w konkurencji P1 z piątym wynikiem z eliminacji wszedł do finału gdzie po emocjonującej walce uplasował się na czwartym miejscu. W konkurencji P4 zajął siódme miejsce. Szymon Sowiński startował jeszcze w dwóch konkurencjach indywidualnych: w P5 zajął czwarte miejsce i P3 uplasował się na 10 pozycji. Piąte miejsce w konkurencji P5 zajął Sławomir Okoniewski (START Szczecin).
pr

Data publikacji: 29.03.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również